Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

З року до 9 місяців: цього тижня МОЗ планує ухвалити рішення про скорочення терміну дії СOVID-сертифікату

З року до 9 місяців: цього тижня МОЗ планує ухвалити рішення про скорочення терміну дії СOVID-сертифікату

В Україні вакцинація від СOVID-19 розпочалась наприкінці лютого минулого року. До 10 квітня вакцинувались 377 тисяч осіб. Їм потрібно вже зараз зареєструватись на вакцинацію третьою дозою, щоб термін їхнього СOVID-сертифікату був продовжений.

Про це повідомив голова парламентського комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький.

“Рішення про скорочення терміну дії СOVID-сертифікату після двох щеплень вже ухвалено на рівні Єврокомісії і почне діяти у ЄС з 1 лютого. Більшість країн Європи на національному рівні скоротили термін дії сертифікату після двох доз до 7 місяців. У Литві така вимога до сертифікату запроваджена з 28 грудня 2021 року, у Франції – з 15 січня, у Греції – з 1 лютого”, – зазначив Радуцький.

Вже майже тиждень в Україні дозволене щеплення третьої дозою для громадян старше 18 років, які вакцинувалися двома дозами від 6 до 9 місяців тому.

“На даний час у центрах вакцинації охочих зробити третє щеплення практично немає. Зареєструватись через сайт можна з сьогодні на сьогодні. Наприклад, у пункті щеплення Верховної Ради у готелі «Національний» (вул. Липська, 5) є вільний час для щеплення з 9:00 до 20:00. Минулої доби третю дозу отримали лише 2 тис. осіб, загалом – трохи більше 20 тис. українців. Сертифікат про вакцинацією третьої дозою буде дійсний 270 днів. Якщо ви щеплені двома дозами, і від щеплення другою дозою минуло від 6 до 9 місяців, вакцинуйтеся у зручний для вас час. Масове щеплення від «ковіду» в Україні стартувало у кінці липня. Тож за місяць-два у центрах вакцинації з’являться черги. Ще один мотив щепитись третьої дозою – посилити захист організму”, – йдеться у повідомленні Радуцького.

Дослідження вчених підтверджують, що третя доза значно знижує ризик інфікуватись. За даними британської служби охорони здоров’я, третя доза має ефективність близько 75% від симптоматичного перебігу захворювання «омікроном» та максимальний захист від важкого перебігу хвороби та госпіталізації.

Система Orphus