Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Яскраві ролі та дипломатія: помер перший темношкірий володар “Оскара”

Яскраві ролі та дипломатія: помер перший темношкірий володар “Оскара”

На 95-у році життя помер Синді Пуатьє, який за кар’єру став володарем практично всіх світових кінопремій.

За інформацією ВВС, колишній кіноактор помер у Маямі. Про причини смерті не повідомляється.

Народився у Маямі від багамських батьків, дитинство провів на острові Кет і на Нассау, до США знову потрапив у 15-річному віці. Незважаючи на сильний багамський акцент, Пуатьє набув славу найкращого чорношкірого актора Америки, граючи у таких постановках, як «Поргі та Бесс».

За цим пішли фільми, у яких він грав нарівні з білими акторами (наприклад, «Не схилили голови» з Тоні Кертісом, 1959).

Під час боротьби негрів за свої права Пуатьє став першим чорношкірим актором, гонорари якого не поступалися заробіткам білих («Вчителю з любов’ю», 1967).

Наприкінці 1960-х років Пуатьє бере участь у кількох відомих фільмах на теми расової ненависті та забобонів («Вгадай, хто прийде на обід», « Задушливою південною ніччю»). В останньому фільмі Пуатьє зіграв у ролі свого найуспішнішого персонажа, Верджіла Тіббса, детектива з Філадельфії. Пізніше до фільму були випущені два продовження «Мене звуть Містер Тіббс» (1970) та «Організація» (1971)

У 1970-і роки переважно займався режисурою. У 1973 році у нього народилася дочка Сідні Тамія Пуатьє, відома за роллю у фільмі К. Тарантіно «Доказ смерті».

1976 року одружився з канадською акторкою з литовсько-єврейським корінням Джоанною Шимкус, відомою за роллю Летиції Вайс у фільмі «Шукачі пригод» Робера Енріко. Після заміжжя актриса залишила кінематограф.

У квітні 1997 року Пуатьє був призначений послом Багамських островів у Японії та займає цей пост до цього дня. Він також є постійним представником Багамських островів при ЮНЕСКО.

Премії та нагороди

• Срібний ведмідь за найкращу чоловічу роль на 3-му Берлінському кінофестивалі за роль у фільмі «Ті, що не схилили голів»
• Премія «BAFTA» за найкращу чоловічу роль 1958 — «Ті, що не схилили голів»»
• Премія найкращому акторові Сан-Себастьянський кінофестивалю — «заради любові до плющу»
• «Оскар» за найкращу чоловічу роль — «Польові лілії»

Система Orphus