Ви тут:
Медицина Суспільство 

Японські вчені розробляють нову вакцину проти COVID-19

Японські вчені розробляють нову вакцину проти COVID-19

Японські вчені розробляють інноваційну вакцину проти коронавірусної інфекції. Планується, що вона має захищати організм людини проти цієї інфекції протягом усього життя.

За розробку взялася група учених з Токійського інституту медичних наук. Фахівці взяли за основу вакцину проти віспи, пише 24 канал з посиланням на The Japan Times.

Вакцину від віспи, яку взяли за основу, розробив британський лікар Едвард Дженнер у XVIII столітті. Вона містила в собі безпечний для людини вірус коров’ячої віспи. Зрештою, вона і допомогла людству подолати смертельне захворювання. Ідея японських учених у тому, щоб створити рекомбінантний вірус осповакцини, що містить спайковий білок вірусу SARS-CoV-2 – той, що викликає COVID-19. На їхню думку, такий підхід може призвести до того, що виробиться довічний клітинний імунітет проти коронавірусу.

Вже провели експерименти на мишах. Вчені використали рекомбінантний вірус осповакцини, що кодує ген пташиного грипу. Результати показали високі рівні антитіл, які зберігалися понад 20 місяців. При цьому всі вакциновані миші змогли вижити. Однак розробники застерегли, що такий тип вакцини має невеликі побічні ефекти. Але й препарат не потребує особливих способів транспортування та зберігання.

Першу та другу фази клінічних випробувань вакцини проведуть у першій половині 2023 року. Очікується, що у дослідженні візьмуть участь 150 – 200 людей (зокрема тих, хто перехворів на коронавірус та вакцинованих). Якщо ефективність та безпеку вакцини підтвердять, відразу ж після цього розпочнеться остаточна фаза клінічних випробувань.

Препарат може вийте на ринок не раніше 2024 року – це за умови належного фінансування проєкту.

Система Orphus