Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Ворожіння на Старий Новий рік: як дівчатам дізнатись свою долю

Ворожіння на Старий Новий рік: як дівчатам дізнатись свою долю

13 січня українці відзначають Старий Новий рік. Ще його називають Щедрий вечір або свято Меланки. Здавна, популярним звичаєм для дівчат є ворожіння у ніч з 13 на 14 січня на майбутнє та на судженого. 

Здебільшого це роблять молоді дівчата, які хочуть взнати коли треба чекати своє кохання. Які є ворожіння, читайте далі. 

Ворожіння на картах

Перед сном покладіть під подушку чотири королі різних мастей і прокажіть: “Суджений, прийди до мене”. Суджений повинен приснитися в образі одного з королів. Бажано, щоб карти були вашими, ще краще  з нової колоди. Також ви можете покласти королів на ніч під подушку, а вранці дістати одну карту. Залежно від масті тлумачиться, який буде чоловік: піки  ревнивий, трефи  військовий, черви  багатий, бубни  жаданий, пише stb.ua.

Ворожіння з гребінцем

Перед сном дівчина кладе під подушку гребінець зі словами “Суджений, ряджений, прийди і розчеши мені волосся”. Якщо уві сні бачить, як чоловік розчісує їй волосся, то бути їй цього року одруженою з тією людиною, яка наснилася, повідомляє 24 канал

Ворожіння на заміжжя зі свічками

Вам будуть потрібні миска з водою, половинки від шкарлупи волоського горіха у кількості, що дорівнює числу тих, хто ворожить, і стільки ж невеликих свічок або їх шматочків. Свічки потрібно вставити в шкарлупки, запалити їх і пустити плавати в миску.

Читайте також: Коли щедрують у 2022 році: щедрівки для дітей та дорослих

Дівчина, у якої свічка згорить першою, першою вийде заміж. Відповідно, та дівчина, у якої свічка згорить останньою, і заміж вийде останньою. Якщо у когось шкарлупка зі свічкою потонула, тій дівчині і зовсім заміжній не бувати.

Ворожіння на ім’я майбутнього чоловіка

Ще одне дуже популярне ворожіння на Старий Новий рік – це пошук нареченого під подушкою. Для цього покладіть під подушку листочки паперу з написаними на них чоловічими іменами. Вранці дістаньте один з листочків. Ім’я на ньому буде ім’ям вашого судженого.

Також можна опівночі потрібно вийти на вулицю і запитати ім’я у першого зустрічного. Вірять, що яке ім’я вам назвуть – так і зватимуть вашого майбутнього чоловіка.

Ворожіння на характер майбутнього чоловіка

У ніч з 13 на 14 січня перед тим, як лягти спати, дівчатам потрібно покласти під подушку гральні карти із зображенням королів. Вранці, не дивлячись, варто витягнути одну карту. Який король дівчині дістанеться, таким і чоловік буде: піковий король – старий і ревнивий, трефовий король – військовий, король чирви – молодий і багатий, а бубновий король – бажаний.

Ворожіння на судженого з панчохою

До цього ворожіння дівчатам доведеться підготуватися заздалегідь – купити панчохи. Перед сном на одну ногу необхідно одягнути нову панчоху і лягти в ліжко. При цьому дівчина повинна примовляти: “Суджений, ряджений, прийди мене роззувати”. Чоловік, який уві сні зніме панчоху, стане майбутнім чоловіком.

Ворожіння по нитці

Просуньте три нитки в три голки: чорного, білого і червоного кольорів. Нехай хто-небудь обережно приколе їх до вашого одягу з боку спини. Не знаючи, в який черговості розташовані голки, витягніть одну нитку. Червона нитка означає швидке заміжжя і народження малюка, біла – самотність, а чорна – заміжжя щастя вам не принесе, потрібно звернути увагу на кар’єрне зростання.

Ворожіння на одруження

На Старий Новий рік опівночі дівчата-подружки виходять у двір і, зав’язуючи по черзі один одному хусткою очі, повертають кілька разів навколо себе, а потім штовхають дівчину в спину. Якщо вона піде в бік воріт, то скоро вийде заміж. Якщо піде до ганку, то “сидіти їй в дівках” ще один рік.

Ворожіння на крупах

По колу потрібно розставити блюдця з різною крупою: гречкою, пшоном, рисом, манкою, вівсянкою, перловкою, а в окреме блюдце налити воду. Дівчата по черзі розкручують в центрі кола сире яйце і дивляться, в який бік воно покотиться.

Якщо до гречки – наречений буде багатим, до пшона – буде блондином, до рису – буде одруженим, до манки – наречений буде з півночі, до перловки – наречений буде військовим. Вода означає, що дівчину чекають подорожі. Якщо яйце крутиться на місці, значить, дівчина в цьому році заміж не вийде.

Система Orphus Поделиться на fb