Ви тут:
Медицина Суспільство ТОП-новина Україна 

В Україні вводять бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для всіх вакцинованих віком від 18 років

В Україні вводять бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для всіх вакцинованих віком від 18 років

Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко підписав наказ про введення бустерної дози вакцини проти COVID-19 для всіх вакцинованих віком від 18 років, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися.

Про це на своїй сторінці у фейсбук повідомив сам Віктор Ляшко.

“Бустерна доза має посилити ефективність вакцини та дати кращий захист від нового штаму коронавіруса “Омікрон”. Бажаний період введення від 6 до 9 місяців із дати отримання другого щеплення від COVID-19. Для бустерної дози перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty від Pfizer, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина”, – повідомив Віктор Ляшко.

Тим, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендовано також вводити бустерну дозу вакциною Pfizer.

За відсутності мРНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами.

Люди з ослабленим імунітетом, яким зараз вводять додаткову дозу вакцини від COVID-19, теж зможуть отримати бустерну дозу, оптимальний період введення від 3 до 6 місяців після додаткової.

Після введення бустерної дози можна буде отримати новий COVID-сертифікат, який діятиме 270 діб з дати її введення. Згенерувати його можна буде в “Дії” орієнтовно наприкінці січня 2022 року. До того часу буде чинним сертифікат за попередню повну вакцинацію.

Нагадаємо, раніше в Україні ввели бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для людей віком 60+.

Система Orphus Поделиться на fb