Ви тут:
Суспільство Україна 

Україна вивела в космос супутник “Січ-2-30”

Україна вивела в космос супутник “Січ-2-30”

Ракета-носій Falcon 9 успішно вивів на орбіту апарат дистанційного зондування Землі «Січ-2-30», що розроблений на державному підприємстві «Конструкторське бюро «Південне».

Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський.

Супутник дасть можливість моніторити використання земель, лісних та водних ресурсів, а також допоможе швидше й ефективніше ліквідовувати наслідки стихійних лих.

“Переконаний, трансляцію запуску дивилися тисячі українців. Я теж, затамувавши подих, стежив онлайн, як ракета-носій Falcon 9 компанії SpaceX стартує з мису Канаверал у США з нашим космічним апаратом, як відокремлюється перший ступінь, і не стримував радості, коли стало зрозуміло, що запуск відбувся успішно.

Супутник дистанційного зондування Землі «Січ-2-30» розробило та виготовило ДП «Конструкторське бюро «Південне» ім. М. К. Янгеля» разом з іншими українськими підприємствами. Це повністю вітчизняна розробка.

Нинішній успішний запуск став першим за останні десять років виведенням у космос українського супутника. Тож з особливою гордістю хочу відзначити та подякувати українським конструкторам, інженерам, ІТ-фахівцям та випробувачам, які вкотре підтвердили свій високий рівень. Вони довели спроможність створювати нові зразки сучасної космічної техніки та утверджувати Україну як потужну космічну державу.

З упевненістю можу сказати, що сьогодні ми маємо ще один успішний приклад плідної співпраці українських і американських компаній у сфері мирного освоєння космосу”, – йдеться у дописі Володимира Зеленського.

Система Orphus