Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

У Полтавському криміналістичному центрі можуть проводити судові економічні експертизи

У Полтавському криміналістичному центрі можуть проводити судові економічні експертизи

На сьогодні Полтавський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України (НДЕКЦ МВС) є провідною установою в системі державних спеціалізованих установ судової експертизи, діяльність якої спрямована, на виконання на найвищому рівні експертиз, експертних досліджень, науково-дослідних робіт, з метою забезпечення ефективного функціонування та перспективного розвитку судово-експертної діяльності, для підвищення рівня та якості життя людей і прогресивного розвитку суспільства.

Маючи значні досягнення в організаційному, матеріально-технічному, науковому, навчально-методичному забезпеченні судово-експертної діяльності, Полтавський НДЕКЦ МВС динамічно та збалансовано розвивається з метою підвищення рівня своєї конкурентоспроможності. Підтвердженням позитивної динаміки розвитку є те, що за результатами оцінки якості роботи підрозділів Експертної служби МВС України Центр сьогодні на перших позиціях в Україні, традиційно визнається одним із кращих.

На сьогоднішній день, враховуючи соціально-економічну ситуацію в країні, необхідно прикласти зусиль для створення механізму, який дозволить досліджувати економічні процеси із різним рівнем достовірності результатів. В цьому контексті, економічна експертиза дозволить не лише виявити факт правопорушення, але й простежити процес його формування.

Саме за рахунок посилення державного контролю за економічною діяльністю можна створити умови для забезпечення ефективної системи економічної безпеки національної економіки. Роль економічної експертизи в економічних процесах зростає з розвитком глобалізації, посиленням конкурентної боротьби, людським фактором впливу, розвитком системи державного контролю тощо, які, загалом, з одного боку, обумовлюють появу неузгодженостей, конфліктів, а з іншого, попереджають та виявляють порушення. Через це актуальність економічної експертизи зростає в умовах економічної нестабільності.

Полтавський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України в зв’язку з розширенням штату та відкриттям нових направлень експертних досліджень, на даний час має можливість проводити судові економічні експертизи за експертними спеціальностями: 

дослідження документів бухгалтерського, податкового обліку і звітності;

дослідження документів про економічну діяльність підприємств і організацій;

експертиза документів фінансово-кредитних операцій.

Судові економічні експертизи можуть призначаються з метою:

-визначення документальної обґрунтованості оформлення господарських операцій з одержання, зберігання, виготовлення, реалізації товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів, основних засобів, надання послуг, розміру нестач товарно-матеріальних цінностей і грошових коштів;

-визначення та аналізу основних показників фінансового стану підприємств та організацій; структури майна суб’єктів господарювання; розрахунків з дебіторами і кредиторами; цільового витрачання бюджетних коштів; оформлення та відображення в обліку операцій з видачі, відображення фінансово-господарських операцій щодо нарахування та сплати банками податків та їх відповідності даним обліку та звітності, чинному законодавству.

На вирішення експертизи можуть бути визначені й інші питання відповідно до завдань судової економічної експертизи.

У разі виникнення запитань щодо призначення судових експертиз можна звертатися за адресою: м. Полтава, пров. Рибальський, 8, або телефонувати за номером (0532) 51-77-15.

ФОТО: Полтавщина

Система Orphus