Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У Полтаві презентували колективну виставку майстрів фотографії “Дотик”

У Полтаві презентували колективну виставку майстрів фотографії “Дотик”

20 січня у Полтавському літературно-меморіальному музеї І. Котляревського відбулась презентація колективної виставки членів Полтавської обласної організації Національної спілки фотохудожників України. Виставкова експозиція має назву “Дотик”.

Дотик – це складне поняття, складне посилання, складна і дуже складна форма вираження, якщо не є просто тактильною. Він може бути різним: фізичний, ментальний, емоційний, естетичний, символічний, алегоричний… продовжувати цей ряд можна довго. Музика – що це? Дотик? Живопис? Звуки природи – шум дощу, вітру, лісу. Або коли небо торкається землі. Все, що нас оточує, торкається по-своєму нашої свідомості, спектру почуттів. І змінює нас.

В експозиції представлено 45 світлин 18 полтавських фотохудожників, декотрі з яких живуть у Познані (Олександр Шумейко), Харкові (Арсеній Глинський), Кременчуці (Роман Кучер), Лубнах (Юрій Зелінський), Опішні (Юрко Пошивайло). У такому проєкті вперше бере участь Євген Корнієнко. Також у виставці прийняли участь голова Національної виставки фотохудожників України Едуард Странадко і Наталія Скарлатті з Києва.

Фотографія як вид мистецтва потребує осмислення предмету зображення, композиційної схеми, змістової функції тла, а ще дуже багатьох тонких моментів, котрі називаються авторським баченням. Останнє – найцікавіше. Мабуть, те, що бачить художник і бере у фокус об’єктива, і те, що сприймає глядач, не так часто вповні співпадають, але, безумовно, грань дотику завжди є.

Виставкова експозиція світлин з інтригуючою назвою “Дотик” – це вишукана насолода для зору, тема для роздумів про мистецтво життя. На запрошення Національної спілки фотохудожників виставка “Дотик” в червні буде експонуватися в Києві.

На виставку до літературної частини музею І. Котляревського (пр-т Першотравневий,18) можна завітати щоденно з 9.00 до 17.00.

Марія Бойко

Фото – Олександр Розум

Перейти до вмісту