Ви тут:
Суспільство 

У НАТО відмовилися виконувати вимоги Росії щодо “гарантій безпеки”

У НАТО відмовилися виконувати вимоги Росії щодо “гарантій безпеки”

Союзники під час засідання Ради Росія-НАТО підтвердили політику відкритих дверей Північноатлантичної організації і право кожної країни обирати власні механізми безпеки.

Про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на брифінгу за результатами засідання.

Джерело: “Прямий

“У нас відбувся дуже серйозний обмін думками про ситуацію в Україні і навколо неї, і про наслідки для європейської безпеки. Між союзниками по НАТО і Росією існують значні розбіжності з цих питань. Наші розбіжності буде нелегко подолати. Але позитивним знаком є те, що всі союзники по НАТО і Росія сіли за один стіл і зайнялися обговоренням істотних тем. Сьогодні Росія представила пропозиції, опубліковані в грудні, спрямовані на вирішення її проблем в галузі безпеки. Вони включають вимоги припинити прийом нових членів в НАТО і вивести війська з території східних країн НАТО. Союзники зі свого боку підтвердили політику відкритих дверей НАТО і право кожної країни вибирати власні механізми забезпечення безпеки”, – повідомив Єнс Столтенберг.

Однак він зазначив, що союзники НАТО чітко дали зрозуміти, що не відмовляться від своєї здатності захищати і обороняти один одного. Зокрема, вони не зменшуватимуть присутність військ у східній частині Північноатлантичної організації.

Водночас Росія і НАТО виразили готовність до діалогу та вивчення можливості проведення наступних зустрічей. Столтенберг додав, що в НАТО готові розглянути конкретні пропозиції для пошуку конструктивних рішень.

Система Orphus