Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Краєзнавчому музеї Полтави експонується унікальна візантійська монета

У Краєзнавчому музеї Полтави експонується унікальна візантійська монета

В експозиції “Унікальні предмети у зібранні музею (Скарбниця)” Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського експонована візантійська монета Юстіна ІІ 576 – 577 років. Її знайшли під час археологічної розвідки біля села Андріївка Полтавського району у 1985 році.

Монету знайшли на поселенні середини – третьої чверті І тисячоліття н. е. П. А. Сизовим (жителем села Гожули Полтавського району), який передав її розвідзагону Полтавського краєзнавчого музею.

Це візантійський фолліс (40 нуммій), викарбуваний у дванадцятий рік правління імператора Юстіна ІІ на Константинопольському монетному дворі. Вага монети – 13,71 г, діаметр – 2,9 х 3,1 см, матеріал карбування – мідь, повідомляється на фейсбук-сторінці Краєзнавчого музею.

Монета використовувалась як прикраса. Для цього в ній просвердлені два отвори для підвішування діаметром 0,2 см, що не зачепили основних зображень.

Читайте також: Історія полтавця, який долучився до експедиції з підкорення Полярного полюса

На лицевій стороні зображено постаті імператора та його дружини в повний зріст. Навкруги залишки стертої легенди: зліва – “…А”, справа – “…NVSP”. Справа від постатей – павич.

На зворотній стороні – велика літера “М”, над нею – хрест, під нею – “А”. Зліва від літери “М” – “…NO”, справа – “Х ІІ”, в обрізі – “CON”.

Знахідки візантійських монет VI ст. н. е. – надзвичайна рідкість серед нумізматичних пам’яток Дніпровського лісостепового Лівобережжя. Отже, виявлення зазначеної монети на Полтавщині, може вважатися унікальним для регіону.

Система Orphus Поделиться на fb