Ви тут:
Суспільство Україна 

У Харкові в іноземного студента виявили малярію

У Харкові в іноземного студента виявили малярію

У Харкові зареєстровано завізний випадок малярії. Інфекцію виявили у студента з Республіки Конго.

Про це повідомили у Харківському обласному центрі контролю і профілактики хвороб.

Студент приїхав до Харкова на початку року на навчання. Збудники малярії у нього виявили під час медогляду, після чого його було госпіталізовано до Міської лікарні № 31.

“За місцем його проживання проведено “епідеміологічне розслідування та запроваджено комплекс протиепідемічних заходів”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, малярія – це група трансмісивних захворювань, що передається від хворої до здорової людини малярійними комарами і протікає з лихоманкою, ознобом, проливним потом.

Хвороба найбільш поширена у країнах Африки, Центральної та Південної Америки, Азії, Океанії. Діагностика захворювання ґрунтується на клініко-епідеміологічних даних (перебування у ендемічній щодо малярії країні), наявності клінічних ознак (гарячкових приступів) та результатів дослідженні крові.

Для попередження захворювання особам, які від’їжджають у ендемічні з малярії країни, рекомендують проводити хіміопрофілактику. Препарат визначається лікарем з урахуванням ступеню поширеності малярії у кожній конкретній місцевості.

Перейти до вмісту