Ви тут:
Суспільство 

У Казахстані запровадили максимальний рівень терористичної небезпеки

У Казахстані запровадили максимальний рівень терористичної небезпеки

У всіх регіонах Казахстану запроваджено максимальний рівень терористичної небезпеки.

Про це повідомляє “Радіо Свобода” з посиланням на Tengrinews, інформацію підтвердили у Комітеті національної безпеки агентству “Казінформ”.

За таких умов силовики можуть проводити особистий огляд перехожих, безперешкодно проникати у будь-які приміщення, а також тимчасово обмежувати чи забороняти рух транспорту.

Тим часом, Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв зранку 7 січня на засіданні контртерористичного штабу заявив, що “конституційний порядок здебільшого відновлено у всіх регіонах країни”.

“Місцеві органи контролюють ситуацію. Але терористи, як і раніше, застосовують зброю, завдають шкоди майну громадян. Тому контртерористичні акції слід продовжувати до повного знищення бойовиків”, – заявив Касим-Жомарт Токаєв.

Міністерство внутрішніх справ Казахстану 7 січня повідомило, що під час так званої “зачистки” в найбільшому місті країни Алмати було вбито 26 “озброєних злочинців” і ще 18 людей поранено.

Крім того, силовики затримали близько трьох тисяч людей у всій країні. Як повідомляє МВС, усі будівлі адміністрацій у містах Казахстану “звільнені та взяті під посилену охорону”.

Також унаслідок “протистояння з хуліганським натовпом” було поранено 216 військовослужбовців Нацгвардії в Алмати та Шимкенті. 

Варто зазначити, що протести, що почалися 1 січня у Мангістауській області Казахстану, через підвищення цін на скраплений газ до вівторка охопили практично всі великі міста країни. У багатьох випадках стихійні демонстрації переросли у зіткнення з поліцейськими. Поліція в Алмати застосувала сльозогінний газ та світло-шумові гранати для розгону учасників протестів, які намагалися штурмувати будівлю мерії.

 

 

 фото REUTERS

Система Orphus