Ви тут:
Суспільство Україна 

У 2021 доходи населення зросли лише на 3%, водночас агрокомплекс підвищив ціни на 40% – Богдан Данилишин

У 2021 доходи населення зросли лише на 3%, водночас агрокомплекс підвищив ціни на 40% – Богдан Данилишин

В Україні ціни сільськогосподарських товаровиробників на реалізацію в середньому за 2021 рік зросли на 40%.

Про це повідомив голова ради Національного банку України Богдан Данилишин на своїй сторінці у Facebook.

“Зростання світових цін на окремі сировинні сільськогосподарські товари вплинуло на вартість продуктів харчування в споживчому кошику українців. Зокрема, вартість цукру за рік зросла на 28%, соняшникової олії – 39%, яєць – 19%, хліба – 19%. Ціни реалізації сільськогосподарських товаровиробників у середньому за 2021 рік зросли на 40%”, – написав Данилишин.


Водночас він звернув увагу, що економічне відновлення відбувається в Україні дуже повільно, і за підсумками року зростання ВВП становитиме лише 3,2%, що нижче, ніж у сусідніх країнах Східної Європи. Поряд із тим річна інфляція в нашій країні становить 10%, при тому що доходи українців зросли всього на 3%.

Крім того, за словами Данилишина, підвищення світових цін та внутрішніх тарифів суттєво підвищило витрати виробників на енергоносії. Зростання цін виробників промислової продукції, реалізованої в межах території України, за рік становило 69%, в т. ч. послуги електро-, газо- та теплопостачання подорожчали в 2,7 разу, вартість сирої нафти і природного газу – в 1,7 разу, кам’яного вугілля – в 1,5 рази. Здорожчання енергоносіїв для населення в першу чергу відобразилося на вартості утримання житла (послуги електропостачання подорожчали на 27%, газопостачання – на 16%), а також на цінах автомобільного палива (+27%) та послуг автоперевезення (+20%).

Система Orphus Поделиться на fb