Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Торік спортсмени Полтавщини та їхні тренери отримали грошові винагороди на 12,8 мільйона гривень, – Марина Трохименко

Торік спортсмени Полтавщини та їхні тренери отримали грошові винагороди на 12,8 мільйона гривень, – Марина Трохименко

Протягом минулого року в області провели 95 змагань з олімпійських та неолімпійських видів спорту, 79 навчально-тренувальних зборів із підготовки до всеукраїнських змагань. Збірні команди області взяли участь у 375 заходах всеукраїнського рівня.

Про це на апаратній нараді у Полтавській ОДА 17 січня розповіла начальник управління молоді та спорту ОДА Марина Трохименко.

У 2021 році спортсмени області та їхні тренери отримали грошові винагороди на загальну суму 12 791 880 гривень. Серед них 9 спортсменів-олімпійців та їхні тренери, 14 спортсменів-паралімпійців та їхні тренери, 9 переможців і призерів міжнародних змагань з олімпійських видів спорту, 65 переможців і призерів міжнародних змагань із неолімпійських видів спорту та їхні тренери, 52 переможці всеукраїнських змагань з олімпійських та неолімпійських видів спорту та їхні тренери, 5 спортсменів з інвалідністю – призери міжнародних змагань та їхні тренери. Стипендії голови ОДА виплачені для підтримки 36 перспективних спортсменів області на суму 5 220 000 гривень.

“Відповідно до успішних виступів на обласних, всеукраїнських і міжнародних змаганнях 412 спортсменам присвоєні перші дорослі розряди, 416 стали кандидатами у майстри спорту, 42 присвоєні звання майстра спорту України, 5 – майстер спорту України міжнародного класу, 4 – заслужений майстер спорту України, 3 тренерам – заслужений тренер України, 2 тренерам – заслужений працівник фізичної культури і спорту”, – зазначила Марина Трохименко.

Також вона розповіла, що лише в 11 громадах діють молодіжні ради. Вперше в області провели обласну школу молодіжної журналістики, курс із розвитку підприємницьких здібностей молоді Boot Camp, молодіжний семінар для профорієнтації тренерів.

Відповідно до обласної Програми оздоровлення та відпочинку дітей торік оздоровчими й відпочинковими послугами охопили 31,3 тисячі дітей, що становить 22,8% від загальної кількості дітей віком від 7 до 17 років. Загалом на оздоровчу кампанію спрямували 103,4 мільйона гривень, із них 69,2 мільйона бюджетних коштів, а 34,2 мільйона залучили завдяки співпраці з соціально відповідальними підприємствами, організаціями, профспілками й батьками дітей.

“У межах Програми працював механізм відшкодування за кошти обласного й місцевого бюджетів частини вартості путівки дитячим закладам за надані послуги з оздоровлення й відпочинку. З обласного бюджету виділили 18,5 млн грн субвенції для територіальних громад за умови співфінансування ними Програми з місцевих бюджетів. Не всі кошти були освоєні у зв’язку з карантинними заходами. Оздоровчими послугами забезпечено 17 867 дітей та відпочинковими – 13 466. Працювали 18 позаміських закладів оздоровлення і відпочинку”, – зазначила Марина Трохименко.

Т.в.о. голови облдержадміністрації Дмитро Лунін наголосив, що необхідно відпрацювати з територіальними громадами питання співфінансування оздоровлення та відпочинку дітей у поточному році. Крім того, він додав, що Полтавщина торік чудово виступила на Олімпійських іграх у Токіо й на рівні держави посіла 1-ше командне місце.

“Це якісний результат. Маємо й надалі підтримувати високий рівень спорту в області, залучити якомога більше молоді до занять фізичною культурою і спортом, адже створюється інфраструктура й можливості для розвитку є”, – додав Дмитро Лунін.

Торік на реалізацію заходів Програми розвитку фізичної культури і спорту використано 54 млн 260 тис. грн, Програми з реалізації молодіжної політики – 491 тис. грн, Програми оздоровлення та відпочинку дітей – 8 млн 400 тис. грн, Програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді – 662 тис. грн.

Система Orphus Поделиться на fb