Ви тут:
децентралізація Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Стратегічне планування громад, регіону і держави: полтавці долучились до обговорення законопроєкту “Про засади державної регіональної політики”

Стратегічне планування громад, регіону і держави: полтавці долучились до обговорення законопроєкту “Про засади державної регіональної політики”

17 січня у Полтаві обговорюють законодавчі новації у сфері державної регіональної політики та місцевого економічного розвитку, тенденцій і наслідків відповідних законодавчих ініціатив.

Обговорення реалізовано проєктом USAID “Підвищення ефективності роботи та підзвітності органів місцевого самоврядування (“ГОВЕРЛА”) та Асоціації міст України. Окрім Полтавщини, проєкт USAID “Говерла” реалізується у Львівській та Волинській областях.

Темою обговорень є проєкт Закону України №5323 “Про внесення змін до Закону України “Про засади державної регіональної політики”, який передбачає створення стратегій розвитку кожної територіальної громади. Про це наголосив народний депутат України Віталій Безгін.

“Будь-яка країна має розвиватись стратегічно. А державна регіональна стратегія України була затверджена у 2021 році. Тому ми маємо синхронізувати стратегії на всіх рівнях. Є громади, регіони. Всі стратегії мають бути частинами одного великого пазлу. Щоб розуміти, як розвивається країна. Потрібно уніфікувати усі стратегічні документи”, – розповів Віталій Безгін.

 

“Говоримо про нову редакцію закону. І політичне, й економічне життя знаходиться в громадах. У законопроєкті окреслено дуже багато питань. Мова йде про те, щоб зменшити територіальну диференціацію, підсилити спроможність, ефективність діяльності громад. Тому цей законопроєкт надзвичайно актуальний”, – зазначив перший заступник голови Полтавської обласної ради Олександр Лемешко.

Заступник голови Полтавської ОДА Максим Калінін зауважив, що у 26 громадах Полтавщини з 60-ти Стратегії розвитку вже розроблені і затверджені. У 25-ти громадах таку роботу ще проводять.

“Проєкт закону запроваджує декілька важливих для громад новацій. Напевно, одна з них, найважливіша, це запровадження трирівневого стратегічного планування: держава-регіон-громада. Кожна громада матиме затверджену свою Стратегію розвитку на період 5-7 років, де будуть окреслюватись цілі та напрямки розвитку цієї громади. Громади подають до ОДА свої пропозиції щодо врахування їхніх інтересів. А регіональна стратегія розвитку повинна відповідати державній стратегії розвитку. З-поміж 60 громад Полтавської області у 26 громадах такі Стратегії розроблені і затверджені, у 25-ти громадах така робота ведеться. Упродовж цього року ці документи будуть затверджені. У решті громад така робота, на жаль не ведеться”, – наголосив Максим Калінін.

Нагадаємо, 9 листопада 2021 року у Полтавській ОДА підписали Угоду про наміри між Проєктом USAID “ГОВЕРЛА”, Полтавською облдержадміністрацією та п’ятьма громадами — Миргородською, Лубенською, Сенчанською, Оржицькою та Диканською.

Система Orphus Поделиться на fb