Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Сотні людей та ополонка у вигляді хреста: як полтавці відзначають Водохреще

Сотні людей та ополонка у вигляді хреста: як полтавці відзначають Водохреще

Від самого ранку на першому пляжі Полтави, що на березі річки Ворскла, чергують патрульні та “швидка” – слідкують за безпекою тих, хто приїхав щоб тричі пірнути в ополонку на Водохреще.

О другій годині дня було близько півтори сотні людей. Хтось тільки збирається пірнути у воду, а хтось вже гріється напоями. На одному із пнів на пляжі розгорнули невеликий стіл білявка Яна Гергель із чоловіком та подругою. Вони гріються після купань.

– Вже як 5 років купаюсь 19 січня. Холодне, проте бадьорить і подобається. Це і омолодження і здоров’я. Постійно купаюсь на першому пляжі, хоч і живу у Київському районі міста, – каже жінка поправляючи чорну хустку з червоними квітами на плечах.

– А я постійно приходжу підтримувати подругу, але не купаюсь, – каже у білій шубі в чорну пляму Олена Шевченко.

– Ми сьогодні сходили воду посвятити у церкві, – зазначає чоловік Яни Ігор. Теж пірнав у воду.

У автомобілі швидкої поруч із ополонкою сидить чотири чоловіки. Один із них у теплому костюмі водолаза, каже, в обід змінили попередніх чергових.

– Нещасних випадків не було, все добре. Люди купаються та святкують, – говорить рятувальник Вадим.

У воду зануритись заходять дорослі та діти. Жінки, здебільшого, намагаються не мочити волосся на голові. Праворуч від ополонки на снігу робить “янгола” Олександр Пономаренко. Потім йде на пляж із товаришем і обтирається полотенцем.

– Вибрались із роботи пірнути. Зараз знову працювати поїду, – витираючи плечі від води каже чорнявий чоловік. – купатись на Водохреще почав років із 5 тому. Тоді сам підбив друзів, сподобалось. Зараз і після бані можу пірнути у річку, каже чоловік.

Нагадаємо, вже другий рік поспіль місто не влаштовує традиційних гулянь на Водохреще через карантинні обмеження, проте люди самостійно продовжують збиратися.

Система Orphus Поделиться на fb