Ви тут:
Екологія Полтавщина Суспільство 

Що робити з ялинками після новорічних свят: поради від полтавських екоактивістів

Що робити з ялинками після новорічних свят: поради від полтавських екоактивістів

У багатьох містах існують спеціальні пункти прийому ялинок, які потім переробляють на щепу, а в Європі їх відвозять на меблеві фабрики. У Полтаві немає таких пунктів, тому полтавські екоактивісти роз’яснили, що робити з ялинками місцевим жителям після новорічних свят. 

Жителі приватних будинків можу використати ялинку як дрова для каміну. Але жителі багатоповерхівок не можуть собі такого дозволити, тому часто залишають зелених красунь на смітниках біля контейнерів. Екоактивісти прохають такого не робити. 

“Якщо ви придбали живу ялинку чи сосну, після свят не треба її залишати біля контейнерів чи вивозити у ліс. Якщо ви живете в багатоквартирному будинку, то все-таки ялинку можна залишити на майданчику поблизу контейнерів, де їх збирають комунальники.  Не втрамбовуйте ялинку чи гілочки в контейнери і не залишайте їх на узбіччях біля будинків”, – розповіли в ГО “Еколтава”. 

Фахівці зазначають, що раніше ялинки приймали в екопарку “Ковалівка”, де їх використовували як підстилку тваринам. Але цього року ялинки не приймають через ймовірну шкоду для тварин через залишки на ялинках новорічних прикрас, дощику та металевих голочок від кріплення кульок.

“Як бачимо варіантів і справді мало. Тому в наступному році подбайте про ялинку в горщику чи зробіть її власними руками”, – радять екоактивісти. 

Система Orphus