Ви тут:
здоров’я Медицина Суспільство 

Що робити, якщо сімейний лікар у відпустці: інструкція

Що робити, якщо сімейний лікар у відпустці: інструкція

Якщо ви зібралися до сімейного лікаря і раптом виявилося, що він у відпустці – без паніки. У Національній службі здоров’я розповіли як усе працює.

“Декларація з вашим лікарем дійсна в будь-якому разі. На час відпустки цього лікаря амбулаторія чи медичний центр зобов’язані призначити йому заміну. Тож без допомоги ви не залишитеся. Декларацію з новим лікарем укладати не потрібно. Ви отримаєте безоплатно весь обсяг послуг, передбачений медичним пакетом на первинній ланці”, – йдеться у роз’ясненні.

Важливо: е-рецепт на доступні ліки може виписати лише той лікар, з яким у вас декларація. Тому не відкладайте отримання нового рецепта до останнього. Плануючи відпустку, лікар може виписати вам рецепт одразу на три місяці.

Е-рецепт видається:

– не раніше ніж за 7 днів, якщо в попередньому е-рецепті курс лікування було встановлено на термін від 21 дня та більше;
– за 3 дні, якщо такий строк є меншим за 21 день.

Амбулаторія інформує про планову відсутність лікаря, публікуючи повідомлення на своєму сайті чи в соцмережах, розміщуючи фізичне оголошення та повідомляючи пацієнтам особисто, якщо вони записані до цього лікаря. Якщо вам принципово звернутися саме до свого лікаря, почекайте кінця відпустки. Не турбуйте лікаря під час відпочинку.

У невідкладній ситуації зверніться до лікарні самостійно чи подзвоніть 103, така допомога не потребує декларації чи направлення.

Система Orphus