Ви тут:
Суспільство Україна 

Розраховуємо на укладання «промислового безвізу» із ЄС до кінця 2022 року, – Шмигаль

Розраховуємо на укладання «промислового безвізу» із ЄС до кінця 2022 року, – Шмигаль

Уряд України сподівається на уклажання Угоди АСАА (“промислового безвізу”) до кінця 2022 року. Про це, 26 січня, під час засідання Комісії з питань координації виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС заявив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

“Пріоритетом Уряду залишається робота в напрямку інтеграції найкращих практик у межах п’яти «безвізів» із Європейським Союзом: митного, транспортного, цифрового, енергетичного та промислового. Євроінтеграція для України — це цивілізаційний вибір та водночас дуже практичний інструмент, що дозволяє імплементувати найкращі європейські правила та практики», — підкреслив Прем’єр-міністр.

Як зауважив Денис Шмигаль, плідна взаємодія сторін дає підстави сподіватись на укладання Угоди АСАА («промислового безвізу») до кінця 2022 року. Також цьогоріч Уряд очікує на приєднання України до спільної транзитної процедури ЄС/ЄАВТ.

Крім того, серед пріоритетів України Глава Уряду назвав укладення угоди із ЄС щодо лібералізації міжнародних автомобільних транзитних вантажних перевезень.

«Ми розраховуємо на спільне з ЄС довгострокове бачення енергетичної безпеки, а також на інтеграцію української енергосистеми в європейську мережу ENTSO-E. Також Україна, безумовно, зацікавлена в інтеграції учасників платіжного ринку України до європейського платіжного простору SEPA», — відзначив Денис Шмигаль.

Учасники засідання затвердили річний план роботи, який складається з 92 проектів актів Уряду та 55 законопроектів.

Єврокомісар з питань розширення і сусідства Олівер Варгеї відзначив, що Україна посідає важливе місце в порядку денному Європейського Союзу, і ЄС підтримує подальшу євроінтеграцію нашої держави. За його словами, Євросоюз залишається об’єднаним у підтримці суверенітету й територіальної цілісності України.

Також Єврокомісар розповів про Регіональний економічний та інвестиційний план ЄС, що включає виділення 6,5 млрд євро для країн Східного Партнерства.

Система Orphus Поделиться на fb