Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Решетилівські майстри долучились до вишивки “Рушника Сковороди” з нагоди 300-річчя відомого філософа

Решетилівські майстри долучились до вишивки “Рушника Сковороди” з нагоди 300-річчя відомого філософа

Ще у травні 2021 року у Переяславі розпочали Всеукраїнський мистецький проєкт “Рушник Сковороди”. Його ініціювали до 300-річчя від дня народження відомого філософа, поета і мислителя Григорія Сковороди, який відзначатимуть у грудні 2022 року.

Завідувачка музею Григорія Сковороди у Переяславі Тетяна Радіоненко розповідала, що рисунок для майбутнього рушника перезняли з одного з найдавніших рушників, які зберігаються у фондах заповідника “Переяслав”. Сам рушник дуже давній і вважають, що саме такі побутували в епоху Григорія Сковороди. Тому взялися відшити по-новому цей автентичний візерунок українського рушника, пише “Переяслав City”

Згодом роботу продовжили студенти університету Григорія Сковороди в Переяславі, місцеві школярі. А нині полотно, довжиною три метри, переходить в різні міста до рук майстринь, які в рамках проєкту по різних мистецьких закладах долучаються до творення унікального українського рушника з автентичним давнім орнаментом. Нещодавно цей рушник надійшов до Решетилівка, повідомила на своїй сторінці у фейсбук-сторінці майстриня Марина Кісенко.

До створення “Рушника Сковороди” долучились вихованці гуртка літературної творчості “Ластівка” Решетилівської філії ОЦЕВУМ, учні Решетилівського художнього ліцею та майстри Всеукраїнського центру вишивки та килимарства.

Нагадаємо, 2022 рік полтавські депутати оголосили Роком Сковороди.

 

 

ФОТО з фейсбук-сторінки Марини Кісенко та ГО “Патріоти Решетилівщини”

 

 

Система Orphus Поделиться на fb