Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Радуцький ініціює перевірки деяких медзакладів Полтавщини, щодо можливих спроб переведення медичних працівників на неповну ставку

Радуцький ініціює перевірки деяких медзакладів Полтавщини, щодо можливих спроб переведення медичних працівників на неповну ставку

Голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький ініціює перевірки у деяких медзакладах Полтавської, Житомирської, Чернівецької, Тернопільської областях та міста Рівного щодо можливих спроб переведення медичних працівників на неповну ставку.

Про це Михайло Радуцький написав у Facebook.

“Минулого тижня запропонував медикам звертатися до Комітету у випадках, якщо керівництво змушує переходити на 0,75 чи 0,5 ставки. Хоча фактично їм доведеться виконувати той самий обсяг роботи. На поштову скриньку Комітету і мені особисто на сторінку у Facebook надійшло вже більше 10 звернень щодо фактів тиску на медпрацівників”, – написав Голова Комітету.

За його словами, вже направлені депутатські звернення на ім’я міністра охорони здоров’я Віктор Ляшка, в. о. голови Держпраці Ігоря Дегнері та головам обласних держадміністрацій щодо перевірок зазначених фактів у медзакладах Полтавської, Житомирської, Чернівецької, Тернопільської областях та міста Рівного.

“Назви лікарень поки що не вказую. Вважаю, що не варто робити передчасних висновків, дочекаємось результатів перевірок”, – зазначив Радуцьки.
З 1 січня на виконання Указу Президента Володимира Зеленського розмір мінімальної заробітної плати у державних та комунальних медичних закладах встановлений на рівні 20 тис грн для лікарів та 13,5 тис грн для середнього медичного персоналу. У програмі медичних гарантій закладено додаткове фінансування (+34 млрд грн), якого вистачить на підвищення рівня оплати праці.
“У випадках, якщо медзаклад з об’єктивних причин не здатен забезпечити мінімальний рівень зарплатні – йому буде надане додаткове фінансування. Але МОЗ перевірятиме, який обсяг коштів лікарня отримала від НСЗУ та який відсоток від цієї суми спрямований на зарплати. Лікарні, які мають значні залишки коштів на рахунках, але чомусь не спрямовують їх на виплату зарплат, перевірить Держаудитслужба”, – наголосив Михайло Радуцький.

Система Orphus Поделиться на fb