Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Повернення до переліку космічних країн: Falcon 9 виведе на орбіту український супутник

Повернення до переліку космічних країн: Falcon 9 виведе на орбіту український супутник

О 17:30 за київським часом на космодромі на мисі Канаверал у Флориді запланований запуск ракети Falcon 9.

Як повідомляє ВВС, саме ця ракета, розроблена компанією Space X Ілона Маска, буде носієм для українського оптичного супутника Січ-2-30. За запуском можна буде спостерігати на YouTube-каналі компанії.

Відділення супутника від ракети і вихід на орбіту має відбутися о 18:50, а вже о 20:15 він пролетить над Україною і незабаром надішле перше зображення.

Для України запуск супутника може ознаменувати перший крок для виходу з кризи космічної галузі. Його зможуть використовувати не тільки для важливих цивільних завдань, як моніторинг стану довкілля чи надзвичайних ситуацій, але й спостереження за переміщенням військ.

Успіх Січ-2-30 може дати зелене світло для запуску цілої групи супутників, які допоможуть українській економіці зростати, а українським військовим – спостерігати за супротивником.

Читайте також: NASA через проблему з двигуном відклала подорож до Місяця, – ЗМІ

Голова Державного космічного агентства (Держкосмос) Володимир Тафтай в коментарі DW повідомив, що загальна вартість проєкту запуску українського супутника становить 250 мільйонів гривень, чверть із яких – послуги SpaceX.

“Близько 110 мільйонів гривень інвестувало КБ “Південне” та 140 мільйонів гривень виділили з держбюджету”, – уточнив він.

Супутник дистанційного зондування землі (ДЗЗ) “СІЧ-2-1”, він же “СІЧ-2-30”, став фактично модифікацією втраченого у 2011 році “СІЧ-2”. Його можна сміливо назвати “космічним довгобудом”, адже розробку цього космічного апарата розпочали ще 2013 року. Запуск розробленого й побудованого у КБ “Південне” у Дніпрі супутника планувався спочатку на 2017 рік. Однак через події 2014 року та фактичний розрив українсько-російської кооперації в космосі шанс потрапити на орбіту в нього з’явився лише зараз.

Система Orphus