Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Порушена орієнтація: з першим за довгі роки українським супутником виникли проблеми

Порушена орієнтація: з першим за довгі роки українським супутником виникли проблеми

Український державний супутник “Січ 2-30” був запущений на орбіту 13 січня на ракеті-носію Falcon 9 компанії SpaceX.

Як повідомляє ДП КБ “Південне”, надіславши телеметрію, “Січ” підтвердив, що з ним усе добре й прилади працюють нормально. Та виявилося, що особливості виводу його на орбіту не дозволили встановити стійкий зв’язок. Через це була порушена орієнтація супутника у просторі – ймовірно, “Січ” не зміг отримати відповідних команд з центру керування

У результаті такого конфузу, “Січ” отримав таку орієнтацію, коли на сонячні панелі потрапляє не безпосереднє сонячне проміння, а світло, що відбилося від поверхні Землі чи сонячне проміння під малим кутом.

Ймовірно, супутник опинився орієнтованим до планети “догори ногами”. Очевидно, що за такої ситуації апарат не може отримувати достатньо енергії для повноцінного функціонування та, що головне, для того, щоб відновити орієнтацію у просторі.

Читайте також: Стара ракета Falcon 9 непрогнозовано вріжеться в Місяць, – ЗМІ

“Січ 2-30” самостійно перейшов у режим “енергоощадження”, що дозволить йому буквально дочекатися, коли просторова орієнтація буде відновлена внаслідок впливів гравітаційного та магнітного полів Землі та впливу частинок атмосфери. Спеціалісти очікують, що орієнтація відновиться за 1 – 2 місяці й тоді супутник отримає достатньо енергії для остаточного коригування просторової орієнтації й початку роботи.

Система Orphus Поделиться на fb