Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Понад 12 тисяч номерів за 103 роки: одна з найстаріших газет Полтавщини припинила існування

Понад 12 тисяч номерів за 103 роки: одна з найстаріших газет Полтавщини припинила існування

“Колос” не виходив лише під час німецької окупації Кобеляк.

 

Більш про це журналісти видання, яке виходило у Кобеляцькому районі, розповіли у його останньому номері 2021 року.

“Ви тримаєте в руках останній примірник газети «Колос», яка з 1 січня (2022 року, – прим.автора) припиняє виходити. Невеликий колектив редакції прощається зі своїми передплатниками й дякує кожному, хто був з нами, читав наші публікації, реагував на них, підказував нові теми, підтримував морально…Наші читачі, мабуть, розуміли, що ми тримаємось з останніх сил.
…Довелося економити на всьому – 10 років працювали в неопалювальному приміщенні, повний робочий тиждень, жили сподіваннями, що після чергових виборів відбудуться зміни на краще…”, – розповіли журналісти видання в останньому номерів видання.

За інформацією сайту doa.in.ua, історія газети розпочалася зі встановлення першої більшовицької влади у Кобеляках. Немає одностайної думки стосовно точної дати виходу першого номеру газети «Голос бідноти» (оригінальна назва “Голос бедноты”) – друкарського рупора місцевих більшовиків. Одна частина істориків у своїх матеріалах стверджує, що датою народження газети слід вважати січень 1919 року, а інші – лютий того ж року.

“З впевненістю можна стверджувати лише той факт, що перший документ, який тим чи іншим чином пов’язаний з виданням, датований 25 січня 1919 року”.

У перший рік свого життя видання публікувало повідомлення Ревкому (Революційного комітету – тимчасового надзвичайного органу Радянської влади, який існував у період Громадянської війни в Росії 1921 років), розпорядження та інструкції Ради Народних Комісарів УРСР, повідомлення Кобеляцького повітового революційного комітету тощо.

Читайте також: Брати Шемети – патріоти і видавці першої україномовної газети “Хлібороб” на Лівобережній Україні

У 1920-у видання вперше змінило назву – “Вісті”. У наступному десятилітті була «Селянська правда» (1930), згодом – “За колективізацію”, а з 1936–го, періоду початку найкривавіших сталінських репресій, газета називалася “Більшовик”.

З приходом німецьких окупаційних військ у вересні 1941 року газета припинила існування. Через три роки періодичне видання знову почало виходити, але вже під назвою “Переможець”.

У 1962-у головне друковане видання Кобеляцького району перетворилося на «Вперед до комунізму». Останнє за часом перейменування сталося у 1965-у, коли газета отримала звичне для багатьох назву – «Колос», який існував до кінця 2021 року.

Система Orphus Поделиться на fb