Ви тут:
Погода Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Полтавців попереджають про пориви вітру та ожеледицю

Полтавців попереджають про пориви вітру та ожеледицю

Протягом доби 15 січня м. Полтава та Полтавській області очікуються пориви вітру 17-22 м/с, на дорогах ожеледиця.

Джерело: відділ оперативного реагування Полтавської міськради

За інформацією Полтавського гідрометцентру, прогнозується I-й рівень небезпечності – жовтий.

“Такі погодні умови можуть призвести до ускладнення роботи підприємств енергетики, комунального господарства, порушення та припинення руху транспорту на дорогах та вулицях”, – попереджають рятувальники.

В Укргідрометцентрі повідомили основні правила поведінки при сильному вітрі.

1. Всі вікна в будинку або квартирі при сильному вітрі повинні бути щільно закриті. З незасклених балконів і лоджій слід прибрати абсолютно всі предмети, які можуть при сильному вітрі випасти назовні (горщики, банки, ящики, пляшки і т.п.).

2.Опинившись на вулиці слід триматися якомога далі від рекламних щитів (і інших навісних конструкцій), ліній електропередачі, а також дерев. Озирніться навколо, потрібно бути подалі від усього, що може відірватися, зламатися і впасти на голову. Не можна підходити до обірваних проводів і предметів (дерев),які розгойдуються, тому що вони можуть впасти.

3.У разі сильного раптового пориву вітру, за можливості, сховайтеся в найближчому приміщенні або природному укритті до його стихання.

4.Слід особливо уважно стежити за тим, щоб не перебувати під великими деревами, особливо це стосується тополь і не паркувати під ними автотранспорт, тому що дерево може впасти або розламатися його гілки, які також можуть бути небезпечні при падінні. Також особливо небезпечні гнилі і старі, а також самотньо стоячі дерева.

5. При падінні дерев чи гілок, травмуванні людей негайно інформуйте екстрені служби за телефонами “101” або “103”.

Система Orphus