Ви тут:
кримінал Полтавщина Суспільство 

Підробляв документи на закупівлю медобладнання: на Полтавщині судитимуть посадовця міської лікарні

Підробляв документи на закупівлю медобладнання: на Полтавщині судитимуть посадовця міської лікарні

Полтавська окружна прокуратура направила до суду обвинувальний акт щодо службової особи однієї з міських лікарень. Йому інкримінують зловживання службовим становищем та внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 366 КК України).

Про це повідомили у Полтавській обласній прокуратурі.

“У квітні 2020 року, незважаючи на звільнення від сплати податку на додану вартість операцій із постачання медичних товарів і обладнання у період запобігання поширенню COVID-19, службовець при укладенні договору про закупівлю пересувної флюороскопічної рентгенівської системи включив вказаний податок до вартості медичного обладнання. Надалі при перерахунку коштів товариству-постачальнику обладнання з місцевого бюджету було зайво сплачено понад 280 тис. грн податку на додану вартість, а територіальній громаді завдано збитків на вказану суму. Також, не маючи законних повноважень, обвинувачений підписав договір про закупівлю товарів та додаток до нього від імені керівника лікарні”, – йдеться у повідомленні.

Під час досудового розслідування постачальник відшкодував збитки у повному обсязі.

Розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося відділенням поліції № 1 Полтавського районного управління Головного управління Національної поліції в Полтавській області за оперативного супроводу Управління стратегічних розслідувань в Полтавській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України.

Довідково: тимчасово, на період, що закінчується останнім календарним днем місяця, в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з ввезення на митну територію України та/або операції з постачання на митній території України товарів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), перелік яких визначено Кабінетом Міністрів України (п. 71 підрозділ 2 розділ ХХ Податкового кодексу України).

Система Orphus Поделиться на fb