Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Під Лубнами на відкритій території знайшли міну

Під Лубнами на відкритій території знайшли міну

У селі Мгар була знайдена мінометна міна часів минулих війн.

Як розповіли у ДСНС України в Полтавській області, на відкритій території виявлено одну мінометну міну калібром 120 мм, часів минулих війн. Співробітниками відділу Національної поліції організовано охорону місця виявлення.

«Знешкодження боєприпасу планується 08.01.2022 року групою піротехнічних робіт АРЗ СП ГУ ДСНС України у Полтавській області», – йдеться у повідомлення.

Довідка. Артилерійська міна або Мінометна міна — боєприпас, призначений для стрільби з міномета. Артилерійська міна не є снарядом. Мінометні міни використовуються з різною метою. Окрім фугасних мін існують хімічні, запалювальні, освітлювальні, агітаційні та інші. Міномет Лівенса часто називають «газометом» тому, що з нього випускались балони з отруйними газами.

Самохідна артилерійська установка «штурмтигр» називається «бомбометом», оскільки вона стріляла ракетними снарядами. Міна агітаційна не розривається, а просто на певній висоті спрацьовує заряд і вона розкривається, вміст (листівки та інше) розсіюються по місцевості. В освітлювальних мін у верхній частині траєкторії викидається парашут та запаюється освітлювальний заряд.

Система Orphus Поделиться на fb