Ви тут:
Суспільство Україна 

Новий сплеск COVID-19 в Україні очікується з січня, а пік припаде на лютий, – головний санітарний лікар

Новий сплеск COVID-19 в Україні очікується з січня, а пік припаде на лютий, – головний санітарний лікар

Головний санлікар Ігор Кузін заявив, що в кінці січня в Україні може статися новий спалах коронавірусу

Про це пише ЕспресоTV

“Я маю надію, що ні (нової хвилі ще немає – ред.). Зараз у Сумській області збільшується кількість нових випадків, а в Херсонській зростає частка госпіталізованих. Однак, цей зріст не є значним”, – сказав Кузін.

Він зауважив, що не спостерігає погіршення епідситуації. Головний санлікар України припустив, що “спрацьовує післясвятковий період”, коли люди відкладали візит до медиків.

“За нашими прогнозами, черговий сплеск буде, починаючи з кінця січня. У цей час буде більше “Омікрону”. Пік припаде на лютий з поступовим спаданням аж до квітня”, – зауважив Ігор Кузін.

За його прогнозами, новий сплеск коронавірусу триватиме довго.

“Тривалість і розмах нової хвилі буде залежати від ефективності протиепідеміологічних заходів і від кількості людей, які отримають повний курс щеплення або бустерну дозу”, – додав Кузін.

Крім того, головний санітарний лікар наголосив, що на показник смертності через новий спалах COVID-19 вплинуть темпи вакцинації.

“Ми не очікуємо, що 2022 рік буде гіршим, ніж 2021 за кількістю нових випадків або кількістю смертей”, – підсумував він.

Система Orphus Поделиться на fb