Ви тут:

Недосип у дітей: ознаки та способи покращити якість сну

Недосип у дітей: ознаки та способи покращити якість сну

Для розвитку дитини з перших днів життя важливим є міцний та здоровий сон. Він потрібен, щоб зняти напругу, що накопичилося протягом дня, і відновити сили. Діти, які не висипаються, погано почуваються, частіше вередують, а також більше схильні до ризику розвитку захворювань. Подбати про здоровий сон маляти та дотримуватись правильного режиму допоможе розроблена спеціалістами таблиця сну дитини та корисні поради, які знайдете в EVA Blog.

Як зрозуміти, що в дитини недосип

Якщо дитина не висипається, це негативно позначається на її стані. Про недосипання говорять наступні ознаки:

  • загальна слабкість;
  • швидка стомлюваність;
  • зниження активності: дитина менше грає, не хоче гуляти тощо;
  • занепокоєння;
  • млявість, апатія;
  • сонливість у денний час.

Діти першого року життя сигналізуватимуть про недосипання гучним плачем. У старшому віці дитина може поскаржитися на втому, запаморочення та головний біль. У школярів знижується працездатність, падає успішність. Якщо ви помітили такі симптоми, то постарайтеся якнайшвидше налагодити режим сну дитини та усунути причини недосипання.

Як покращити сон дитини

Щоб у малюка був гарний нічний сон, він повинен відчувати себе у безпеці. Багато дітей не хочуть розлучатися з мамою та татом навіть уночі. Намагайтеся зробити цей перехід м’яким. Обійміть малюка, приглушіть світло, розкажіть казку. Здійснюйте щовечора той самий ритуал, щоб допомогти йому заснути.

Для підтримки правильного режиму сну у дитини дуже важливо дотримуватися певного порядку дій перед укладенням у ліжечко, адже він дає важливе відчуття комфорту та стабільності. Вже в ранньому віці важливо встановлювати ритуали, яким ви будете разом з малюком слідувати щовечора.

Покращити засинання та якість відпочинку маленьких дітей можуть наступні дії перед сном:

  1. Викупати дитину в заспокійливій ванні. Це зробить сон малюка солодким і міцним, він не буде прокидатися вночі.
  2. Після ванни зробити малечі масаж. Це розслабить та заспокоїть дитину.
  3. Заспівати колискову пісеньку або увімкніть тиху спокійну музику.

Рекомендується класти дитину в ліжечко кожен день в один і той же час. Відхилення від режиму може бути причиною проблем із засинанням.

Денний і нічний відпочинок дуже важливі для розвитку дитини. Якщо у малюка є проблеми зі сном, потрібно працювати над формуванням правильного режиму відпочинку, створенням корисних звичок для кращого засинання. Дотримання нескладних рекомендацій допоможе дитині висипатися і почуватися добре щодня.

Система Orphus