Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині рівень дитячої злочинності знизився на понад 36%, – поліція

На Полтавщині рівень дитячої злочинності знизився на понад 36%, – поліція

За підсумками минулого року спостерігається зниження рівня дитячої злочинності на 36,2 %, та майже на 43% – зменшення кількості правопорушень, вчинених неповнолітніми.

Джерело: поліція Полтавщини

Про це розповів начальник Управління превентивної діяльності обласного Главку поліції Роман Ніколаєнко.

Очільник превенції пов’язує позитивні тенденції з удосконаленням механізму правового реагування на факти та події, пов’язані з дітьми. Окрім того, за останні кілька років суттєво змінився формат правового виховання дітей та молоді, сформувався дієвий алгоритм комунікації поліції з уповноваженими суб’єктами органів влади та самоврядування, а також з представниками закладів освіти та громадських (благодійних) організацій.

У рамках загальної профілактики значну увагу поліція та її партнери у сфері протидії дитячій бездоглядності та злочинності приділяють родинам, що потребують соціальної підтирки.

Роман Ніколаєнко зазначив: «На профілактичних обліках поліції та соціальних служб перебувають понад 1130 сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, в яких виховуються 2 874 дитини. Поліцейські області спільно із соціальними службами надають таким родинам юридичну та соціальну допомогу, в межах компетенції».

На особливому контролі ювенальних підрозділів також перебуває питання безпеки дітей та розшук безвісно зниклих. За статистичними даними ювенальної превенції Полтавщини у 2021 році у розшуку перебували 552 дитини. Завдяки спільним діям поліції, Національної гвардії, громадськості, органів місцевого самоврядування, волонтерів та засобів масової інформації всіх дітей вдалося розшукати. Майже 97 % неповнолітніх повернули батькам та опікунам протягом першої ж доби.

Система Orphus