Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині реалізується Комплексна програма соціального захисту населення, – Людмила Корнієнко

На Полтавщині реалізується Комплексна програма соціального захисту населення, – Людмила Корнієнко

За рахунок коштів обласного бюджету у 2022 році будуть надаватися низка обласних соціальних гарантій.

Джерело: директор Департаменту соцзахисту Полтавської ОДА Людмила Корнієнко

“Питання соціального захисту вразливих верств населення повинно знаходитися на особливому контролі місцевих органів влади. Така допомога буде ефективною, якщо поряд з державними реалізуються місцеві соціальні програми, які є дієвими та в першу чергу відчутними для людей.  У Полтавській області реалізується Комплексна програма соціального захисту населення, яка передбачає реальні напрямки підтримки пільгових категорій населення області”, – зазначила Людмила Корнієнко.

За рахунок коштів обласного бюджету у 2022 році будуть надаватися наступні обласні соціальні гарантії:

– щомісячна допомога на дітей загиблих (померлих) учасників АТО/ООС. Розмір виплати складає 2393 грн. на місяць. Така обласна виплата надається щомісяця незалежно від отримання на дитину державних пенсій чи соціальних допомог;
– виплата щорічної разової грошової допомоги згідно встановлених статусів. Щорічна разова допомога надається у розмірі 3000 грн. і в області виплату отримають:
– члени сімей загиблих (померлих) осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України та брали участь в АТО/ООС – у жовтні, до Дня захисників і захисниць України;
– дружини померлих учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та сім’ї, у складі яких є діти з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи – у квітні, до Дня Чорнобильської трагедії;
– члени сімей загиблих (померлих) учасників бойових дій на території інших держав – у лютому, до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та річниці виведення військ з Афганістану;
– сім’ї, у складі яких є діти з інвалідністю підгрупи А – у червні, до Міжнародного дня захисту дітей.

Для отримання вказаних виплат звертатися та подавати будь-які документи не потрібно. Вся необхідна робота буде проведена органами соціального захисту населення на підставі наявної інформації.

Програмою передбачено надання одноразової матеріальної допомоги сім’ям, де виховуються діти, які мають онкологічні захворювання. Такі сім’ї раз на рік мають право отримати матеріальну допомогу за рахунок коштів обласного бюджету у розмірі до 50 тис. грн.

Вже не перший рік через Обласну програму надається підтримка сім’ям, які втратили близьких під час участі в антитерористичній операції чи операції об’єднаних сил. Такі сім’ї отримають допомогу у загальному розмірі 55 тис. грн.

Також в рамках Обласної програми передбачено проведення безкоштовного санаторно-курортного оздоровлення членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни з числа учасників АТО/ООС у санаторіях області один раз на два роки.  Аналогічні пільги із безкоштовного санаторно-курортного лікування на обласному рівні надаються і членам сімей загиблих учасників бойових дій на території інших держав, а також особам з інвалідністю внаслідок війни з числа учасників АТО/ООС та учасників бойових дій на території інших держав, які перебувають на обліку в органах соціального захисту населення.

Щоб скористатися пільгою із безкоштовного санаторно-курортного лікування необхідно звернутися до центрів соціальних служб чи центрів надання соціальних послуг відповідної територіальної громади за місцем проживання.

Громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, надається за рахунок коштів обласного бюджету пільга з безоплатного отримання ліків на амбулаторне лікування за рецептами лікарів, а також безоплатне зубопротезування.

Для отримання вказаної пільги, а також інформації щодо аптечних закладів, з якими укладено договір про безоплатне забезпечення ліками, необхідно звернутися до уповноваженої особи з питань соціального захисту за місцем проживання.

З 2016 року запроваджена компенсація вартості пільг з проїзду на міжміських та міжобласних автобусних маршрутах (якщо протяжність маршруту перевищує 50 км). Механізм компенсації передбачає відшкодування вартості квитків пільговим категоріям громадян, які згідно законодавства мають такі пільги (це, зокрема, учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, особи з інвалідністю – у період з 1 жовтня по 15 травня, інші пільгові категорії).

Для отримання компенсації необхідно звернутися до уповноваженої особи з питань соціального захисту територіальної громади чи управління (відділу) соціального захисту райдержадміністрації чи виконкому міської (районної) у місті ради.

Система Orphus Поделиться на fb