На Полтавщині оголосили переможців цьогорічного обласного етапу конкурсу української мови імені Петра Яцика
На Полтавщині оголосили переможців цьогорічного обласного етапу конкурсу української мови імені Петра Яцика
22 січня у приміщенні Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського пройшов обласний етап XXІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.
У ньому взяли участь близько 100 представників учнівської та студентської молоді Полтавщини, відповідно до вікових груп, по кожній з яких журі визначило 1-ше, 2-ге й 3-тє місце. Переможці обласного етапу мають право взяти участь у Всеукраїнському етапі, який відбудеться в Києві 26 лютого.
Учні 3-х класів:
Тесля Ярослава Вікторівна, Глобинський ліцей №1 ім. В.Є. Курченка Глобинської міської ради Полтавської області (вчитель – Жадан Ольга Юріївна);
Кисилюк Роман Максимович, Спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5 з поглибленим вивченням предметів природничо-математичного циклу ім. Л.І. Бугаєвської Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області (вчитель – Курик Віра Іванівна);
Тютюнник Кіра Сергіївна, Комунальний заклад «Жданівський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Сенчанської сільської ради Полтавської області (вчитель – Меліхова Наталія Іванівна).
Учні 4-х класів:
Гетя Ксенія Олександрівна, Драбинівський НВК «ЗЗСО І-ІІІ ст – заклад дошкільної освіти Драбинівської сільської ради Полтавського району (вчитель – Цвітченко Зоя Олександрівна);
Чигрин Олексій Романович, Лубенська спеціалізована школа І-ІІІ ст №6 Лубенської міської ради (вчитель – Парнюк Лариса Анатоліївна);
Волошина Катерина Вікторівна, Мачухівський навчально-виховний комплекс Мачухівської сільської ради Полтавського району Полтавської області (вчитель – Зарецька Раїса Петрівна).
Учні 5-х класів:
Кучмій Марія Сергіївна, Спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5 з поглибленим вивченням предметів природничо-математичного циклу ім. Л.І. Бугаєвської Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області (вчитель – Печонкіна Лариса Андріївна);
Дмитренко Кіра Василівна, Лубенська спеціалізована школа І-ІІІ ст №6 Лубенської міської ради (вчитель – Носенко Лариса Василівна);
Григор’єва Валерія Едуардівна, Опорний заклад Гребінківська ЗОШ І – ІІІ ст. №4 Гребінківської міської ради (вчитель – Ільчук Алла Іванівна).
З учнів 6-х класів єдине 3 місце присуджене Зогаль Олександрі Володимирівні з Василівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Чутівської селищної ради Полтавського району Полтавської області (вчитель – Мосійчук Валентина Семенівна).
Учні 7-х класів:
Зінченко Анна Григорівна, ОЗ «Кобеляцький ліцей №1 (вчитель – Уткіна Леся Анатоліївна);
Заліський Захар Костянтинович, Манжеліївський ліцей імені Героя Радянського Союзу О.О.Чайки Глобинської міської ради (вчитель – Лихач Олена Миколаївна);
Ракецька Юлія Романівна, Опорний заклад “Засульський ліцей Лубенської міської ради Лубенського району Полтавської області” (вчитель – Корніяченко Лідія Григорівна).
Учні 8-х класів:
Торяник Дар’я Михайлівна, Гадяцький обласний науковий ліцей-інтернат ІІ-ІІІ ступенів імені Є.П.Кочергіна Полтавської обласної ради (вчитель – Ревегук Світлана Володимирівна);
Самойленко Олександра Олексіївна, Лубенська спеціалізована школа І-ІІІ ст №6 Лубенської міської ради Полтавської області (вчитель – Носенко Лариса Василівна);
Савчук Катерина Григорівна, ОЗ «Кобеляцький ліцей №1» Кобеляцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області (вчитель – Уткіна Леся Анатоліївна).
Учні 9-х класів:
Карпенко Анна Русланівна, Опорний заклад «Омельницька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів виконавчого комітету Омельницької сільської ради Кременчуцького району Полтавської (вчитель – Сивокінь Володимир Васильович);
Брежнєва Надія Олегівна, Лубенська ЗОШ І-ІІІ ст Лубенської міської ради Лубенського району Полтавської області (вчитель – Кононович Людмила Іванівна);
Келембет Поліна Євгеніївна, Гадяцький обласний науковий ліцей-інтернат ІІ-ІІІ ступенів імені Є.П.Кочергіна Полтавської обласної ради (вчитель – Ілляшенко Вікторія Володимирівна).
Учні 10-х класів:
Самборська Софія Ігорівна, Кременчуцький ліцей № 4 «Кремінь» Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області (вчитель – Кривенко Ольга Олександрівна);
Охріменко Марія Сергіївна, Опорний заклад Гребінківська ЗОШ І – ІІІ ступеннів №4 Гребінківської міської ради (вчитель – Соловей Валентина Миколаївна);
Пушкар Вікторія Вікторівна, Карлівський ліцей №1 Карлівської міської ради (вчитель – Кулинич Олена Сергіївна).
Учні 11-х класів:
Дзюба Ксенія Юріївна, Науковий ліцей “Політ” при Кременчуцькому педагогічному коледжі імені А. С. Макаренка (вчитель – Малюк Юлія Валентинівна, Старчик Анна Іванівна);
Савченко Олександр Германович, Шишацький ліцей Полтавської обласної ради (вчитель – Дядюра Валентина Олексіївна);
Рой Діна Олександрівна, Гадяцький профільний ліцей імені Є.П.Кочергіна Полтавської обласної ради (вчитель – Ревегук Світлана Володимирівна).
Заклади професійно-технічної освіти:
Дичук Микита Ігорович, Полтавський професійний ліцей (вчитель – Дуброва Наталія Олексіївна)
Камінський Микита Андрійович, Вище професійне училище №7 м. Кременчука Полтавської області (вчитель – Прокопенко Алла Олексіївна)
Овчаренко Софія Сергіївна, ДНЗ «Полтавське вище професійне училище ім. А.О. Чепіги» (вчитель – Вітковська Світлана Миколаївна
Заклади передвищої освіти:
Ляшенко Вероніка Олександрівна, Полтавський фаховий коледж Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (викладач – Лисенко Алла Василівна)
Левченко Богдана Вікторівна, Фаховий медико-фармацевтичний коледж Полтавського державного медичного університету (викладач – Вонсович Лідія Пантелеймонівна)
Гаркуша Яна Сергіївна, Кременчуцький педагогічний коледж імені А. С. Макаренка (викладач –Бірюкова Світлана Олександрівна, Терещенко Ольга Василівна)
Заклади вищої освіти:
Гребенюк Анна Олександрівна, Полтавський державний медичний університет (викладач – Лещенко Тетяна Олександрівна)
Логвиновська Аліна Володимирівна, Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г.Короленка (викладач – Ніколашина Тетяна Іванівна)
Капустян Яна Володимирівна, Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» (викладач – Денисовець Ірина Вікторівна).
Довідково. Конкурс проводиться на виконання указів Президента України від 9 листопада 2007 року № 1078 “Про Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика”, від 28 листопада 2007 року № 1155 “Про деякі заходи щодо піднесення ролі української мови”.
Метою конкурсу є сприяння утвердженню статусу української мови як державної, піднесення її престижу, виховання у молодого покоління українців поваги до мови свого народу.
Організаторами конкурсу є Міністерство освіти і науки України та Ліга українських меценатів.
Учасниками конкурсу можуть бути учні 3-11 класів закладів загальної середньої освіти, учні закладів професійної (професійно-технічної) освіти, студенти закладів вищої освіти, курсанти закладів вищої військової освіти, ліцеїсти Київського військового ліцею імені Івана Богуна, закордонні українці.
Мовний “марафон” щороку стартує 9 листопада, у День української писемності та мови.
Переможцям Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, які продовжують подальшу освіту в закладах освіти України призначаються щомісячні іменні стипендії Президента України на календарний рік, починаючи з 1 вересня поточного року.
Фото – ПОІППО ім. М.В.Остроградського