Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На 2022 рік пріоритетним завданням є побудова ефективної системи протидії нелегальному обігу і торгівлі нафтопродуктів в області”, – Максим Калінін

На 2022 рік пріоритетним завданням є побудова ефективної системи протидії нелегальному обігу і торгівлі нафтопродуктів в області”, – Максим Калінін

У Полтавській ОДА відбулось засідання міжвідомчої робочої групи щодо ліквідації нелегального обігу та нелегальної торгівлі нафтопродуктами на території Полтавської області.

Учасники наради обговорили план дій робочої групи на 2022 рік та підходи щодо оцінки результативності проведеної роботи з урахуванням результатів діяльності за попередній рік, повідомили у Полтавській ОДА.

Так, за словами заступника начальника управління – начальника відділу адміністрування акцизного податку управління контролю за підакцизними товарами ГУ ДПС у Полтавській області Вадима Олексенка, станом на 1 січня в області налічується 2 502 ліцензії на право провадження діяльності у сфері виробництва та обігу пального. Постійно здійснюється моніторинг діяльності підприємств, які їх мають, у частині своєчасності подання податкової звітності, подання інформації про щоденні показники наявності зберігання пального, стосовно приладів обліку на місцях зберігання пального.

Як повідомив заступник начальника управління – начальник 3-го відділу (протидії організованим злочинним групам в органах державної влади) Управління стратегічних розслідувань у Полтавській області Департаменту стратегічних розслідувань НПУ Ігор Конончук, станом на 14 січня цього року перевірено наявність дозвільних документів на 216 автозаправних станціях. Виявлено 16 АЗС, які працювали з порушеннями. Стосовно 11 осіб складено 16 протоколів про адмінпорушення та вилучено з обігу близько 150 т пального на загальну суму близько 3,9 млн грн до прийняття рішення судом.

Спільно з працівниками прокуратурної поліції перевірено 486 транспортних засобів, які перевозили пальне, та 320 товаротранспортних накладних на предмет реєстрації останніх в єдиному реєстрі. Виявлено 67 порушень відповідно.

Як поінформував старший слідчий в особливо важливих справах відділу слідчого управління ГУНПУ в Полтавській області Сергій Руденко, за 2021 рік органами досудового розслідування здійснено 6 кримінальних проваджень, пов’язаних із незаконним обігом пального. 2 справи передані до суду, за іншими тривають слідчі дії. За рік вилучено 233 т пального на загальну суму майже 6 млн грн.

“Побудова ефективної системи протидії нелегальному обігу та торгівлі нафтопродуктами на території області у лишається пріоритетним завданням на 2022 рік. При Кабінеті Міністрів України створена та діє міжвідомча комісія з протидії незаконному обігу паливно-мастильних матеріалів, яка вимагає дієвих заходів боротьби у цьому напрямі від регіонів. Необхідно виконати доручення з оцінки дієвості вжитих заходів та відповідно відкоригувати наші спільні дії”, – зауважив Максим Калінін.

За підсумками засідання учасникам міжвідомчої робочої групи дано відповідні доручення.

Система Orphus