Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

Музеї Полтавщини долучились до “Museum Selfie Day”

Музеї Полтавщини долучились до “Museum Selfie Day”

19 січня вже традиційно в світі відзначається Museum Selfie Day – акція у соціальних мережах на підтримку та популяризацію музеїв. Цей креативний флешмоб, популярний серед інтернет-користувачів усього світу, започаткувала у 2014 році британська блогерка Мар Діксон, підтримав і поширив Європейський проект Culture Themes.

Для участі у флешмобі потрібно прийти до музею, безкоштовно зробити селфі (фотопортрет власноруч) на будь-який мобільний пристрій (планшет, чи мобільний телефон) на фоні чи поруч з улюбленим експонатом, у зимовому саду, навіть просто на фоні музею, та опублікувати фото у Facebook, Twitter або Instagram, додавши хештеги #MuseumSelfie2022 #MuseumSelfieDay2022 #Yarartgalerypoltava #MSDPOLTAVA2022

Акція має два застереження: категорично заборонено використовувати спалах при фотозйомці, адже це шкодить музейним раритетам; зроблене в музеї селфі не можна використовувати як інструмент політичної агітації чи протиборства.

З 2016 року у ньому бере участь і Полтавський художній музей – один із найстаріших музейних закладів України. На переможців традиційних конкурсів – на найоригінальніше, найдотепніше, найкреативніше селфі та двійників (“Знайди свого двійника і зроби з ним селфі!”) – тут чекатимуть призи та заохочення.

У меморіальному комплексі – садибі І.П.Котляревського для кожного учасника акції пропонується спеціально підготовлена фотозона «Читаємо з І.Котляревським» в експозиції світлиці. У центрі кімнати овальний стіл початку 19 століття сервірований для чаювання. Ближче до краю – декілька книг, одна з яких розкрита. У кріслі коло столу сидить Іван Котляревський (образ якого втілює екскурсовод музею Артем Мороз). В руках він тримає перо та книгу. Учаснику акції пропонується зробити селфі на тлі інтер’єру та образу поета. А в літературній частині музею для кожного учасника акції пропонується спеціально підготовлена фотозона «Крок назустріч епосі» в експозиції 5 залу (інтер’єр епохи письменника). Біля роялю “Schrоder” (19 століття) знаходиться світська дама у вбранні позаминулого століття (завідувач філіалу Марина Голубнича). Учасникам акції (за бажанням) пропонуються елементи чоловічого та жіночого одягу епохи І.П.Котляревського (капелюшки, циліндр, плащ).

Другокласники школи №18 завітали до Полтавського літературно-меморіальний музею гуманіста Володимира Галактіоновича Короленка. Допитливі відвідувачі, познайомившись із героями творів письменника, ще й покуштували короленківського чаю.

Вихованці студії естрадного вокалу “КарАТ” долучилися до акції “День музейного селфі 2022”, відвідавши Полтавський літературно-меморіальний музей Панаса Мирного. А ще там сьогодні пропонують охочим фото із класичним музейним експонатом кінця ХІХ – початку ХХ століття; фотозони – тантамарески (стенди для фотографування з отвором для особи) із зображенням персонажів ХІХ століття; фото з науковими співробітниками, які одягнуті в українське традиційне вбрання Полтавщини (одяг із родинної колекції початку ХХ століття).

Музей важкої бомбардувальної авіації – видовищний і завжди цікавий гостям, тож тут завжди виходять цікаві селфі. А в музеї космонавтики просто унікальні експонати!

У музеї історії Полтавської битви першими й надзвичайно креативними учасниками стали учні загальноосвітньої школи №24 – діти влаштували цілу костюмовану виставу на фоні експозиції.

У Решетилівці активно приймають і спілкуються з гостями в краєзнавчому музеї і музеї “Вінілосховище”.

Краєзнавчий музей міста Горішні Плавні обіцяє, що переможець буде визначений у п’ятницю 21 січня за кількістю вподобайок та отримає пам’ятний подарунок – ХІ випуск краєзнавчого альманаху “Свічадо Придніпров’я”.

А в Лубенському краєзнавчому музеї імені Гната Стеллецького до акції долучився й сам колектив науковців.

Робіть фото на згадку про мистецтво, колекціонуйте приємні емоції та зберігайте у пам’яті яскраві миттєвості свого життя!

 

 


Марія Бойко

Фото – музеї Полтави і Полтавщини

Система Orphus Поделиться на fb