Ви тут:
Суспільство ТОП-новина Україна 

МОЗ оприлюднили перелік симптомів штаму Омікрон

МОЗ оприлюднили перелік симптомів штаму Омікрон

Світові тенденції свідчать про стрімке поширення нового штаму COVID-19 “Омікрон”. Наразі щодо нього ще тривають дослідження, проте вже можна виокремити симптоми, які найчастіше зустрічаються у хворих на вказаний штам.

Міністерство охорони здоров’я назвало симптоми нового штаму коронавірусу “Омікрон”. Основними є нежить та головний біль.

За даними МОЗ, у заражених “Омікроном” найчастіше спостерігають такі симптоми:

– нежить (73%),
– головний біль (67,5%),
– втома (63,5),
– чхання (60%),
– біль у горлі (59,6%).

Водночас у відомстві зазначили, що симптоми штаму коронавірусу “Омікрон” не має суттєвих відмінностей від симптомів при захворюванні на штам “Дельта”.

Тому додатково можуть спостерігатись:

– кашель (43,5%),
– хриплий голос (35,7%),
– озноб чи тремтіння (30%),
– лихоманка (29,4%),
– втрата/спотворення нюху та/або смаку (23,7%).


Попри те що симптоми “Омікрону” здаються схожими на застуду, новий штам також може спричиняти тривалі наслідки для здоров’я, госпіталізацію та летальні випадки. Через стрімке поширення “Омікрону” у небезпеці перебувають ті, хто не пройшов принаймні базового курсу вакцинації проти COVID-19.

При появі будь-яких симптомів ГРВІ у першу чергу варто звернутись до свого сімейного лікаря. Той, у свою чергу, має надати направлення на тестування на COVID-19. До результатів тестування та під час видимих симптомів варто не відвідувати місць загального скупчення людей та дотримуватись режиму самоізоляції.

Нагадаємо, що новий штам має менший інкубаційний період, ніж штам “Дельта”. У середньому, за даними наукових досліджень, він становить 3 доби.

Система Orphus Поделиться на fb