Ви тут:
Суспільство Україна 

Медики “екстренки” отримають додатково 245 автомобілів з підвищеною прохідністю, – Михайло Радуцький

Медики “екстренки” отримають додатково 245 автомобілів з підвищеною прохідністю, – Михайло Радуцький

Восени ДП «Медичні закупівлі України» уклало договори на закупівлю 622 автомобілів швидкої допомоги на загальну суму понад 1 млрд грн. Завдяки конкуренції та прозорості вдалося значно знизити ціну та зекономити 346,7 млн грн.

Джерело: голова парламентського комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький

“Це дозволило ДП у січні придбати ще 245 автомобілів на базі Citroen Jumper з повним приводом. Сума закупівлі – 417 млн грн, з них більша частина – заощаджені раніше кошти”, – зазначив Радуцький.

За його словами, акцент на автомобілях із підвищеною прохідністю зроблений не випадково.

7 грудня 2021 року у Комітеті провели робочу нараду з керівниками обласних центрів «екстренки». Одне з питань стосувалось роботи медиків у гірській місцевості. Звичайні автомобілі «швидкої» не завжди можуть впоратись зі складними, засніженими трасами. Закуплені повнопривідні автомобілі мають підвищену прохідність та можуть застосовуватись в умовах снігових заметів, розмитої дороги та у гірських районах.

“Остання велика закупівля завершує масштабну програму оновлення транспорту екстреної медичної допомоги. Загалом за два роки ДП закупило 1283 машини «швидкої», що дозволило майже повністю оновити автопарк. Державні інвестиції у розвиток центрів екстреної медичної допомоги планується продовжити. На наступний рік в межах програми Президента «Велике будівництво» запланована реконструкція 48 обласних лікарень (одна доросла та одна дитяча у кожному регіоні), до складу яких входять центри екстреної медичної допомоги. Згідно з рішенням Уряду наступного року закуповувати обладнання для «екстренки» буде ДП «Медичні закупівлі України». Також продовжиться діджиталізація роботи центрів екстреної меддопомоги – ведення обліку пацієнтів відбуватиметься в електронній формі. Варто також згадати, що минулого року розпочалося впровадження нових стандартів у роботі екстреної медичної допомоги. Повністю реформування «екстренки» за планами має завершитися у 2023 році”, – йдеться у повідомленні.

Система Orphus Поделиться на fb