Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Краєзнавчий музей проводить облік птахів у Полтавському міському парку

Краєзнавчий музей проводить облік птахів у Полтавському міському парку

Минулого року науковці відділу природи Полтавського краєзнавчого музею долучилися до Міжнародної орнітологічної акції «Великий зимовий облік птахів». Цьогоріч працівники краєзнавчого музею продовжили спостерігати і рахувати пернатих мешканців Полтавського міського парку.

Джерело: Полтавський краєзнавчий музей

Ця акція була започаткована у 1900 році американським орнітологом Френком Чепменом. Взяти участь у ній може кожен.

“Все, що потрібно – протягом години спостерігати за птахами в місцях, де їх можна зустріти, на вибір: біля годівнички у своєму садку; у парку; біля водойми, тощо. Порахувати кількість особин кожного виду птахів, яких ви побачите. Відмічати слід лише ті види, які ви можете впевнено визначити.  Зібрані відомості варто внести до Міжнародної бази орнітологічних спостережень. Інформація від кожного волонтера цінна для науковців і має значення не лише для орнітології, але й для охорони природи”, – зазначила науковий співробітник науково-дослідного експозиційного відділу природи ПКМ ВК Олена Деркаченко.

У Полтавському міському парку 24-го січня погода була хмарна і снігова, більшість птахів заховалися, і під час спостереження вдалося зустріти лиш небагатьох з них:

Дятел середній – 2
Костогриз -1
Повзик – 2
Синиця велика – 8
Сойка – 1

Під час спостережень у міському парку 16 січня було помічено золотомушку жовточубу – найменша із птахів України, в Полтавській області зустрічається тільки взимку. І зграю щигликів (близько 20 особин).

Система Orphus Поделиться на fb