Ви тут:
Суспільство ТОП-новина Україна 

“Кількість військ РФ на кордоні навесні 2021 і зараз співмірна, неспівмірна реакція”, – Олексій Резніков

“Кількість військ РФ на кордоні навесні 2021 і зараз співмірна, неспівмірна реакція”, – Олексій Резніков

Міністр оборони Олексій Резніков заявив, що біля українського кордону перебуває стільки ж російських військ, скільки й навесні 2021 року

Про це він заявив у Верховній Раді під час години запитань до уряду, передає Еспресо.TV.

За словами Олексія Резнікова, Україна має повну інформацію від іноземної розвідки. Відмінність у відомостях про кількість військ РФ біля українського кордону пов’язана з трактуванням відстані, оскільки хтось використовує інформацію про розташування російських збройних сил за 200 км від України, хтось – 400 км. Українська сторона послуговується даними про 200 км.

Міністр зауважив, що взимку РФ завжди організовує навчальний період і по всій країні переміщуються війська. Зараз дані про це поширюють, щоб тиснути й не тільки на Україну.

Олексій Резніков зазначив, що на початку грудня 2021 року на кордоні з Україною було сконцентровано 94 тис. російських військових, з авіаційною та морською компонентою – близько 110 тис. Зараз там перебуває 112 тис. військовиків, а з авіа- та морською компонентою – приблизно 130 тис.

“У квітні 2021 бойовий комонент, який стягувала Росія, складав 126 тис. осіб. Кількість тоді й зараз співмірна. Неспівмірна реакція”, – наголосив очільник Міноборони.

Він зауважив, що ризики, які є зараз, існують протягом восьми років.

Також Олексій Резніков повідомив, що відсутні намагання атакувати Україну мігрантами з боку Білорусі. Він додав, що війська РФ, які прибувають туди на навчання, більше нагадують окупантів, аніж ударну групу.

“Жодних загроз Білорусі з боку України не існує – це нонсенс. Хочу, щоб у Мінську це теж почули”, – підсумував він.

Система Orphus Поделиться на fb