Ви тут:
Суспільство Україна 

Хакери, нібито, продають бази “Дії” за $15 000: у Мінцифрі заявляють, що це фейк

Хакери, нібито, продають бази “Дії” за $15 000: у Мінцифрі заявляють, що це фейк

На кількох форумах з’явилися оголошення про начебто злиті державні бази даних українських громадян, отримані через портал “Дія”. На одному з форумів ціна бази — $15 000.

Про одне з таких оголошень розповів на Facebook співзасновник “Українського кіберальянсу”, відомий під ніком Шон Таунсенд. Це — оголошення на одному з хакерських форумів RaidForums, повідомляє ain.ua.

Оголошення називається Ukrainian Leaks – 2022: diia.gov.ua – Users 2M і пропонує покупцям начебто справжні бази даних українських держорганів, за ціну в $15 000.

Бази доволі великі, обсягом майже 30 ГБ, і за словами продавця, містять імена, прізвища, дані паспортів, ІНН, ID-карток, закордонних паспортів, скани документів. А найближчим часом продавець також обіцяє викласти дані баз Мінрегіону, електронного кабінету водія, судового реєстру та інших джерел.

Подібні ж оголошення з’явились і на кількох інших форумах.

Як оцінювати, чи є бази справжніми, чи це старі дані, або дані, зібрані з відкритих джерел — думки кіберекспертів на цю тему різняться. Хтось пов’язує злив із нещодавною атакою на державні сайти, і пише про те, що в одному із запропонованих архівів можна знайти сліди OctoberCMS — софта, уразливість у якому ймовірно була використана для атаки. Хтось пише про те, що це — скоріше всього, фейк.

У Міністерстві цифрової трансформації заявляють, що це фейк і “злив” даних українців є провокацією та продовженням гібридної війни. 

“Починаючи з минулих вихідних в інтернеті постійно з’являються оголошення щодо продажу даних нібито отриманих під час кібератаки, що відбулася з 13 на 14 січня. У тому числі багато оголошень стосується продажу бази даних “Дії”. Такі оголошення мають на меті не тільки залякати суспільство. А ще й дестабілізувати ситуацію в Україні, зупинивши роботу державного сектору. Закликаємо українців не піддаватися паніці. Усі персональні дані перебувають під надійним захистом у держреєстрах. А оголошення про можливість купити дані, отримані після злому 14 січня, є аферою: шахраї продають старі дані, що скомплектовані з багатьох джерел, які були злиті до 2019 року”, – йдеться у повідомленні.

Система Orphus Поделиться на fb