Ви тут:
здоров’я Медицина Суспільство 

Головний біль: що таке мігрень

Головний біль: що таке мігрень

Мігрень зазвичай виникає у молодому віці, до 20 років. Жінки хворіють у 2.5-3 рази частіше, ніж чоловіки.

Про це розповіла лікар-невропатолог з Полтави Галина Мелашенко.

“Мігрень – первинна форма головного болю (ГБ), що проявляється нападами пульсуючого одностороннього ГБ, тривалістю 4-72 години, супроводжується підвищеною чутливістю до світла, звуку, нудотою та/або блювотою. Білок, відомий як “пептид,пов’язаний із геном кальцитоніну” (ППГК) відіграє важливу роль у розвитку болю, і для профілактики мігрені розробляються його антагоністи”, – зазначила лікарка.

Фактори, що призводять до нападів, включають:

– порушення режиму сну і неспання
– гіпоглікемія
– стрес
– перебування на висоті
– харчування відіграє також важливу роль – провокувати напади можуть вживання шоколаду, твердого сиру, горіхів, авокадо, цитрусові, зловживання кавою, газованими напоями (особливо кофеїновмісними).

“У жінок на виникнення нападів мігрені впливає менструальний цикл (катаменіальна мігрень, тобто напади мігрені, що виникають одночасно з менструацією)”, – відмічає невропатолог.

Напади мігрені класифікуються на форми

– з аурою (15%), коли нападу передують продромальні симптоми (зорові та інші неврологічні розлади)
– без аури (85%), коли прояви починаються безпосередньо з головного болю.

“Для постановки діагнозу мігрень не рекомендується проведення лабораторних та інструментальних обстежень.  Діагностика заснована на анамнестичних даних та неврологічному статусі, що не порушений у періодах між нападами”, – додала Галина Мелашенко.

Система Orphus Поделиться на fb