Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

Директор Полтавської філармонії став провідним спікером у мистецькому вебінарі

Директор Полтавської філармонії став провідним спікером у мистецькому вебінарі

12 січня Обласний методичний кабінет навчальних закладів мистецтва та культури провів відкритий регіональний вебінар викладачів класу баяна/акордеона мистецьких навчальних закладів за участю 209 педагогічних працівників Полтавської, Харківської, Донецької, Миколаївської, Львівської, Київської, Запорізької, Кіровоградської, Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Закарпатської, Черкаської, Одеської, Кіровоградської, Вінницької, Хмельницької, Херсонської, Сумської, Рівненської та Чернігівської областей.

Захід розпочався виступом директора ОМКНЗ МК Ліни Богодистої, яка привітала колег і окреслила напрямки успішної співпраці.

Першим спікером став Олег Тищик – директор Полтавської обласної філармонії, викладач-методист Полтавської дитячої музичної школи №2 імені В. П. Шаповаленка, викладач ДЗ “Луганський національний університет імені Тараса Шевченка”, член журі Міжнародного конкурсу виконавців на народних інструментах “Арт-Домінанта” та Відкритого фестивалю-конкурсу “Барви Полтави” виконавської майстерності гри на народних інструментах учнів та викладачів мистецьких шкіл, який виступив на тему: “Стимулювання розвитку гармонічного і поліфонічного слуху на основі навчального посібника В. Я. Підгорного “Школа технічної майстерності та ладо-гармонічного мислення баяніста-акордеоніста” із особистим показом певних вправ на баяні.

Він надав багато корисних методичних рекомендацій та висвітлив критерії оцінювання конкурсного номеру (на основі аналізу Відкритого фестивалю-конкурсу “Барви Полтави” виконавської майстерності гри на народних інструментах учнів та викладачів мистецьких шкіл). Виступ був проілюстрований відеозаписами виступів переможців Відкритого фестивалю-конкурсу “Барви Полтави”:

Свирид Дмитро, Полтавська дитяча музична школа №1 ім. П. І. Майбороди;

Вербицька Юлія, Запорізька дитяча музична школа №4;

Шегушев Максим, Комунальний заклад спеціалізованої мистецької освіти “Музична школа №4” Криворізької міської ради, м. Кривий Ріг;

Батурін Олексій, ДМШ №1, м. Суми, Сумська область;

Ефіменко Ельдар, МКЗК “Дніпровська школа української культури та мистецтв імені Олеся Гончара”;

Русавський Артем, Хорольська мистецька школа, м. Хорол;

Оніпко Валерія, Полтавська дитяча музична школа №1 ім. П.І.Майбороди;

Савчук Іван, Миргородська мистецька школа імені А.П. Коломійця;

Тимошенко Валерій, МКЗК “Дніпропетровська школа української культури та мистецтв імені Олеся Гончара”.

Цікавою та актуальною була інформація про нотну та методичну літературу для викладачів класу баяна/акордеона, яку озвучила PR-директор нотного видавництва “Мелосвіт” Стелла Красовська.

Кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри народних музичних інструментів та вокалу Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Андрій Душний, як один із співавторів та координатор групи провів презентацію Типових навчальних програм з навчальної дисципліни “Музичний інструмент баян” елементарного підрівня та середнього (базового) підрівня початкової мистецької освіти, яка розміщена на репозитарії Державного науково-методичного центру змісту культурно-мистецької освіти. Спікер детально розкрив зміст даної програми по кожному року навчання, модулю тощо, розповів про її актуальність, історію створення, розкрив широке коло охоплених тем, питань, в т. ч. рекомендованих професійних конкурсів виконавської майстерності гри на баяні/акордеоні для різних підрівнів. Дана програма вперше була презентована на аудиторію викладачів-практиків мистецьких навчальних закладів України. Свій виступ доповідач проілюстрував необхідними унаочненнями та відеоматеріалами. Також Андрій Душний, як засновник та директор Міжнародного конкурсу баяністів-акордеоністів “Perpetuum mobile” розповів про співпрацю закладів мистецької освіти України та зарубіжжя, профорієнтаційну роботу та конкурсний рух найпрестижніших професіональних творчих змагань світового рівня.

На адресу доповідачів було висловлено багато схвальних відгуків та щирих побажань від учасників вебінару з різних куточків України.

Система Orphus