Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

COVID-сертифікати мають перевіряти в кожному ТРЦ та закладах громадського харчування, – Дмитро Лунін

COVID-сертифікати мають перевіряти в кожному ТРЦ та закладах громадського харчування, – Дмитро Лунін

Щоб Полтавщина й надалі не потрапила до “червоної зони” карантину, необхідно дотримуватися елементарних правил, а відповідні служби мають посилити контроль за дотриманням карантинних вимог.

Про це під час апаратної наради сказав т.в.о. голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін.

“Держпродспоживслужба не досягає мети якe ми ставимо. Ми всі бачимо, що заклади харчування та торгово-розважальні центри працюють, не дотримуючись карантинних вимог. Наприклад, COVID-сертифікати повинні перевіряти в кожному закладі, а їх не перевіряють. Це особиста відповідальність Держпродспоживслужби. Крім того, у ТРЦ не всі працівники дотримуються маскового режиму. Прошу посилити роботу в цьому напрямі”, – наголосив Дмитро Лунін.

Як повідомив в.о. начальника ГУ Держпродспоживслужби у Полтавській області Сергій Павлов, протягом минулого року спеціалісти провели понад 44 460 перевірок.

“У 13% перевірок було виявлено порушення. Складено 1299 протоколів про адміністративні правопорушення. Найбільше порушень виявляли при перевірках об’єктів торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами, а також в закладах громадського харчування”, – зазначив Сергій Павлов.

 

За словами Дмитра Луніна, Держпродспоживслужба має доповідати не про проведення перевірок та виписані адмінпротоколи, а про дотримання карантинних вимог у закладах області.

На сьогодні Полтавська область друга в Україні за кількістю вакцинованих проти коронавірусної інфекції.

“На Полтавщині додаткову дозу вакцинації отримали 199 людей, а бустерну дозу вакцини – 1285 людей. Сьогодні кожен охочий може отримати бустерну дозу вакцини. Термін її отримання від 180 до 270 днів. Дія сертифікату буде продовжена до 270 днів з моменту третього щеплення, яке проводиться лише двома вакцинами. Додаткову дозу вакцини можуть отримати люди з тяжкими хронічними захворюваннями через 28 днів – 3 місяці тією ж вакциною, що і перші два щеплення. Термін дії сертифікату не продовжується”, – розповів директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак.

За його словами, в області вакциновано понад 50% населення. Для колективного імунітету потрібно хоча б 70%.

“Найкращі показники вакцинації проти коронавірусної інфекції в Опішнянській, Котелевській, Кам’янопотоківській та Гоголівській громадах”, – відмітив Лисак.

За час пандемії в області на COVID-19 захворіли 6555 дітей. Зараз хворіють 247 дітей.

“Сьогодні діти виходять з канікул, тому маємо ще раз звернути увагу на дотримання карантину у навчальних закладах”, – додав очільник Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА.

Система Orphus