Ви тут:
Суспільство Україна 

38,7% українців старше 60 років щеплені двома дозами проти СOVID-19

38,7% українців старше 60 років щеплені двома дозами проти СOVID-19

Україна на порозі нової хвилі пандемії, яка вже охопила європейські країни. Найбільша проблема – велика кількість невакцинованих людей з групи ризику.

Про це сказав голова парламентського комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький.

“За даними МОЗ, вакциновано 3,5 млн осіб старше 60 років. Невакцинованими залишаються 5,5 млн людей у цій віковій групі. Хоча за останні місяці значно збільшені темпи вакцинації літніх людей (за вересень зроблено 800 тис щеплень, за листопад – 1,5 млн), все одно значна кількість вакцинованих 60+ залишається без захисту від СOVID-19. На жаль, саме цей фактор є основною загрозою і може обумовити високий рівень летальності. Вакцинація стартувала майже рік тому у лютому 2021 року. Саме людям з груп ризику, зокрема вікової групи 60+, надавалась пріоритетна можливість пройти вакцинацію та захистити себе”, – зазначив Радуцький.

За його словами, причини відмови від вакцинації добре відомі. Літні люди вважають, нібито щеплення – це додаткове навантаження на організм, яке тягне за собою ризик загострення хронічних хвороб. За даними соціологічних опитувань, щонайменше 10% громадян вважають, що мають протипоказання до вакцинації через інші хвороби. Хоча насправді реальні протипоказання стосуються менше відсотка населення.

“Дуже багато залежить і від позиції місцевої влади, особливо, у сільській місцевості та у невеликих містечках. Наразі МОЗ планує направити понад 800 мобільних бригад до щеплення у сільській місцевості груп ризику. Але, як свідчить досвід, ефективність роботи мобільних бригад залежить від підтримки та допомоги місцевої влади. Лише за умови чіткої координації та взаємодії з соціальним службами буде щеплено максимальну кількість людей. Є пропозиція від медиків перерозподілити кошти за вакцинацію для медичних бригад. Наразі за перше щеплення нараховується 20% від тарифу, а більшу частину – за другу та третю дозу. Якщо за першу дозу медики будуть отримувати 50% від загальної суми, то в них з’явиться додатковий стимул переконувати людей вакцинуватися”, – сказа Радуцький.

Система Orphus Поделиться на fb