Ви тут:
Суспільство ТОП-новина Україна 

20 січня – День пам’яті захисників Донецького аеропорту

20 січня – День пам’яті захисників Донецького аеропорту

20 січня Україна вшановує подвиг захисників Донецького аеропорту імені Прокоф’єва. Це дні пам’яті героїв, які утримували ДАП, протистоячи російському агресору. Бої за Донецький аеропорт стали одними з найзапекліших у російсько-українській війні, що триває восьмий рік поспіль. Героїчна оборона ДАП тривала 242 дні.

За інформацією Міноборони, за 8 місяців оборони у Донецькому аеропорту загинуло 97 оборонців, п’ятьох із них удостоєно найвищої державної нагороди “Герой України” посмертно. Ще троє військовослужбовців досі вважаються зниклими безвісти.

“За сталевий характер і безстрашність українських захисників Донецького аеропорту назвали “кіборгами”. На межі людських можливостей, під численними обстрілами та облогами ворога, вони до останнього утримували цей форпост. “Кіборги” вистояли, не витримав бетон…”, – зазначили у Міноборони.

Хронологія подій:

У ніч з 16 на 17 січня 2015 року до нового терміналу ДАП прибуває підкріплення від 90-го окремого аеромобільного батальйону у складі 15 осіб, які одразу вступають у бій. 17 січня кіборги відбили в бойовиків частину території аеропорту, завдавши їм втрат, евакуйовано 23 поранених українських бійців та вивезено тіла трьох загиблих, пише armyinform.

20 січня 2015 року бойовики підірвали колони, які тримали перекриття аеропорту.

Саме 20 січня зафіксовано найбільші втрати серед українських захисників під час оборони ДАП – загинув 41 військовослужбовець Збройних Сил України. 20 січня 2015 року завершилася оборона летовища. А тому цей день вважається завершенням героїчної оборони аеропорту.

Уже 21 січня 2015 року сили АТО почали вихід з ДАП через руйнування об’єкта.

Фото: BBC

Система Orphus Поделиться на fb