Ви тут:
Суспільство Україна 

Зйомка допитів та жорстоке поводження з військовополоненими: відеооператора групи Безлєра засудили до 11 років позбавлення волі

Зйомка допитів та жорстоке поводження з військовополоненими: відеооператора групи Безлєра засудили до 11 років позбавлення волі

Суд визнав винним мешканця м. Маріуполя в участі у терористичній організації, порушенні законів та звичаїв війни, а саме жорстокому поводженні з військовополоненим та цивільним населенням (ч. 1 ст. 258-3, ч. 5 ст. 27, ч. 1 ст. 438 КК України). 

Джерело: пресслужба Офісу Генерального прокурора

“Вироком Слов’янського міськрайонного суду Донецької області йому призначено покарання – 11 років позбавлення волі. Вирок суду може бути оскаржений в апеляційному порядку”, – йдеться у повідомленні.

Прокурори в суді довели, що засуджений був учасником спецпідрозділу «Комунікація» так званої групи Безлєра терористичної організації «ДНР». Підрозділ розміщувався у захопленому адміністративному приміщенні Горлівського міськвідділу УБОЗ Головного управління МВС України в Донецькій області.

“З червня 2014 по січень 2015 року він знімав на відео допити українських військовополонених та цивільних осіб, незаконно позбавлених волі представниками НЗФ РФ. Також, працюючи відеооператором, засуджений записував, редагував і розсилав пропагандистські відео з представниками «ДНР» та виготовляв і розповсюджував так звані бойові листки групи Безлєра. Окрім цього, учасник терористичної організації, застосовуючи до військовополонених психологічне насильство, змушував їх прибирати у кімнатах сліди їх катувань і особисто контролював це із зброєю у руках”, – зазначили у пресслужбі.

Система Orphus