Ви тут:
Відео Суспільство Україна 

“Жива традиція”: презентували фільм про спадок українського художника Івана Гончара

“Жива традиція”: презентували фільм про спадок українського художника Івана Гончара

На YouTube вийшла короткометражна стрічка “Жива традиція”. Стрічка розповідає про цінність традиційної української культури та її сучасне сприйняття, а також піднімає питання інтеграції елементів традиційної культури у міське життя.

Зняв картину український режисер і продюсер Кирило Нечмоня у співпраці з Музеєм Івана Гончара за підтримки Українського культурного фонду, повідомили у bit.ua.

“По українській культурі за часів СРСР завдали дуже сильного, практично нищівного удару. Адже національна традиція є питанням не тільки культури, але і стратегії національної безпеки. Ми вирішили зробити фільм про Музей Івана Гончара, але не так про самого творця музею та збирача колекції, і не тільки про працівників музею, але про підхід і погляд на національну культуру і традицію. Важливо задокументувати цей принцип, щоб зараз якомога більше людей почали усвідомлювати цінність традиційної культури, а майбутні антропологи, культурологи, історики могли б використовувати цей фільм у своїй роботі”, – поділився продюсер та куратор проєкту Мирослав Гай.

“Жива традиція” – це документальний фільм про видатного українського скульптора, художника, етнографа та колекціонера Івана Гончара.

Він першим в УРСР створив приватний музей, облаштувавши його у власному будинку. Колекція Гончара налічує близько 7 тисяч предметів: ікони, народний одяг та 20 тисяч архівних світлин історико-етнографічного альбому “Україна і українці” із різних регіонів нашої країни.

Але водночас фільм знайомить із людьми, небайдужими до українського культурного спадку. Саме вони сьогодні у сучасній формі знайомлять широку аудиторію з питомо українськими традиціями і творчістю.

 

Система Orphus