Ви тут:
Суспільство Україна 

Зеленський заявив, що саме РФ “прокладає складний шлях України в НАТО”

Зеленський заявив, що саме РФ “прокладає складний шлях України в НАТО”

Президент Володмир Зеленський вважає, що Росія підштовхує рух України до членства в Північноатлантичному Альянсі через розв’язану у 2014 війну та окупацію Криму

Про це він заявив під час спільної з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом пресконференції у Брюсселі.

Джерело: ЕспресоTV

“Впродовж багатьох років Україна бачить себе в безпековому альянсі. Найвищий відсоток людей, що підтримують членство держави в НАТО з’явився після початку війни, у 2014 році, і окупації Криму”, – сказав президент.

Зеленський вважає, що у 2014 році суспільство України було розділено.

“50% вважали, що це дуже важливий альянс для українців, 50% вважали, що у нас таке добре сусідство, що навіщо нам це потрібно і ніколи не може бути будь-якої ескалації чи окупації, і точно не може бути війни, тому що є спільна історія”, – заявив він.

На думку президента, Росія підштовхнула Україну в НАТО.

“Я вважаю, що саме Росія прокладає складний шлях України в НАТО. Україна – велика держава і показує, що міцність її армії на високому рівні”.

За словами Зеленського, Росія прагне дестабілузавати ситуацію на кордоні з НАТО та заблокувати євроатлантичну інтеграцію України.

“Те, що нині відбувається на тимчасово окупованому півострові Крим, на Донбасі, навколо кордонів України та в Чорному і Азовському морях варто розглядати в комплексі з іншими гібридними елементами, які російська сторона використовує для шантажу та тиску на нашу державу та на демократію”, – сказав президент.

Зеленський пояснив, що йдеться про використання мігрантів як зброї, створення штучної енергетичної кризи, поширення хвиль дезінформації та здійснення кібератак. Він назвав перелічене елементами з дестабілізації безпекової ситуації в Європі.

Президент запевнив, що євроатлантичний курс лишається незмінним, а його підтримка в державі зростає.

Система Orphus