Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Завищували ціни на ліки: Держпродспоживслужба перевірила фармацевтичний ринок Полтавщини

Завищували ціни на ліки: Держпродспоживслужба перевірила фармацевтичний ринок Полтавщини

Протягом останніх трьох місяців на Полтавщини перевірили суб’єктів господарювання, які проводять діяльність на фармацевтичному ринку з питань дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін на лікарські засоби.

Як повідомили в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Полтавській області, порушення законодавства по ціноутворенню на лікарські засоби встановили на кожному.

Зокрема, лікарський засіб Сумамед, табл. 500мг №6, був реалізований по роздрібній ціні 645,00 грн. з торговельною надбавкою 24,1%, при граничній 15% і відповідно роздрібній ціні 597,69 грн., або завищення на одиниці на 47,31 гривні”, – зазначили у Головному управлінні.

Крім того, встановили порушення вимог постанови КМУ “Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення” в частині підвищення роздрібних цін на товари протиепідемічного призначення на 5 і більше відсотків без попереднього декларування цін.

“Так, наприклад без процедури декларування було реалізовано лікарський засіб Бліцеф капс. 1000 мг №10 за роздрібню ціною збільшеною проти попередньої ціни на 11%, Цефтріаксон 1000 мг фл№1 за роздрібною ціною збільшеною проти попередньої ціни на 19%, вода для ін’єкцій по 5 мл №10 за роздрібною ціною збільшеною проти попередньої ціни на 12%”, – додали фахівці Держпродспоживслужби.

За результатами перевірок на суб’єктів господарювання накладено санкції на суму 62,8 тис. грн. та складено адмінпротоколи на посадових осіб.

Система Orphus