Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

“Захищати країну – обов’язок кожного”: як навчаються майбутні сержанти-зв’язківці Полтавського коледжу

“Захищати країну – обов’язок кожного”: як навчаються майбутні сержанти-зв’язківці Полтавського коледжу

На сьогодні старшини, сержанти та солдати є кістяком сучасної української армії. У Міноборони наголошують, що важливо виховати сержанта ЗСУ як командира-лідера, який безпосередньо керує особовим складом, навчає його, відповідає за його морально-психологічний стан та готовність виконання завдань.

Вже 11 років у Полтавському Військовому коледжі сержантського складу Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут курсанти опановують професію військового зв’язківця, здобуваючи рівень освіти “фаховий молодший бакалавр”. Навчання триває два роки за двома напрямами підготовки – “Комп’ютерні науки”, “Телекомунікації та радіотехніка”.

Більшість викладачів військового коледжу сержантського складу – учасники бойових дій. Зокрема, допомагає курсантам головний сержант, сержант-інструктор навчального курсу Дмитро Задорожний. Він з дитинства знав, що буде військовим. Чоловік спочатку навчався у коледжі, а після – залишився тут працювати.

Фото надане Дмитром Задорожним

“Вже чотири роки. Сам тут навчався, а тепер беру участь у вихованні курсантів. Я, як старший брат, товариш, куратор. Спілкуюся, раджу, допомагаю їм. У 2015-ому вступив до коледжу, потім – був Донбас…, а вже після – повернувся до рідного закладу”, – розповів Дмитро Задорожний.

У 2019-ому він потрапив у зону проведення ООС.

Фото надане Дмитром Задорожним

“Спочатку був стрілком, з 10 березня зайшли на свої позиції – обороняли Гранітне. Через річку – був ворог. Відстань була де 500 м, де 200 м. Тобто, мали візуальний контакт з ними. У першу ж ніч отримали бойове хрещення – був бій. У Гранітному я перебував 7 місяців. Потім був шпиталь – потрапили під обстріл, отримав контузію. Спочатку мене госпіталізували до Маріуполя, згодом евакуювали у Дніпро. Після лікування – знову на позиції. Через півтора місяця за станом здоров’я повернувся додому, у коледж”, – додав Задорожний.

Курсанти опановують фах не лише за партою та в навчальних лабораторіях, а й у польових умовах. До того ж за стандартами НАТО, місяць тому майбутніх сержантів протестували з мовних рівнів СМР 1 та СМР 2. Близько третини третьокурсників коледжу отримали свідоцтва про визначення рівня володіння англійською мовою.

“Я патріот своєї країни. Вважаю, що кожен чоловік має захищати свою Батьківщину. Планую навчатися і далі. Хочу вступити до вишу, аби продовжити кар’єру вже в офіцерському складі. Сподіваюся, що у майбутньому, мої рідні будуть пишатися мною”, – розповів курсант 3 курсу Данило Запорожець.

Другокурсниця Анастасія Карпенко вирішила стати військовослужбовцем, як і її тато. Курсантка переконана, що жінки можуть захищати країну не гірше чоловіків.

“Обрала професію невипадково. У мене батько – військовослужбовець. Я ним дуже пишаюся. Багато хто говорить, що це не жіноча професія, але я з цим не погоджуюся. Адже захищати свою країну – це обов’язок кожного, незалежно від статі. Своє життя хочу пов’язати зі службою у війську. Дисципліна та порядок – одні із найголовніших для мене”, – наголосила курсантка.

Майбутні сержанти кажуть, що йдуть служити усвідомлено і прагнуть до досконалості, починаючи з навчального закладу.

Фото: “Новини Полтавщини”, Володимир Лазарєв

Система Orphus