Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

За три місяці НСЗУ виплатила лікарням Полтавщини понад 27 млн грн за лікування COVID-19

За три місяці НСЗУ виплатила лікарням Полтавщини понад 27 млн грн за лікування COVID-19

Лікування пацієнтів з COVID-19 оплачує Національна служба здоров’я. Для пацієнта медична допомога у стаціонарі безоплатна.

Про це повідомили у Національній службі здоров’я.

853 пацієнти з COVID-19 були госпіталізовані в Полтавській області з липня по вересень 2021 року. З них 216 у легкому стані, 530 у середньому та 107 — важкому. За їх лікування НСЗУ заплатила більше 27,3 млн грн 11 лікарням області. Стаціонарну допомогу пацієнтам в цей період надавали 33 медичні команди.

Станом на сьогодні в області вже 24 лікарні мають договір з НСЗУ на госпіталізацію пацієнтів з ковідом. НСЗУ укладає договори лише з тими лікарнями, які входять у визначений перелік для госпіталізації та відповідають вимогам.

Лікування пацієнтів з COVID-19 у медзакладах в стаціонарних умовах є безоплатним. У тому числі і ліки, передбачені протоколом лікування COVID-19 та Національним переліком лікарських засобів.

Зокрема, безоплатними є:

  • огляд, тестування на COVID-19;
  • вся подальша медична допомога. В тому числі киснева підтримка, інтенсивна терапія та підключення до апаратів ШВЛ та ЕКМО;
  • вся діагностика та аналізи;
  • ліки та знеболення.

Найефективнішим способом запобігти важкому перебігу коронавірусної хвороби і госпіталізації є вакцинація. Вона також безоплатна і входить у Програму медичних гарантій.

За даними електронної системи охорони здоров’я, за третій квартал 2021 року в області провакциновано 251 673 осіб, з них двома дозами 180 920.

За проведення вакцинації проти ковіду медзакладам також платить НСЗУ. Так, з липня по вересень за цим напрямом заклади Полтавської області отримали 15,9 млн грн.

Система Orphus Поделиться на fb